Podziękowania funkcjonariuszom Policji

28 lipca w Komisariacie Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się spotkanie z okazji Święta Policji.

Podczas spotkania Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty podziękował funkcjonariuszom Policji za pracę i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego na rzecz społeczności lokalnej miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska, wyróżnił dwóch policjantów z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej: komisarza Łukasza  Madeja – zastępcę Komendanta Komisariatu Policji, mł. aspiranta Krystiana Habrzyka oraz pracownika cywilnego Policji Zofię  Janiczak.

Przypomnijmy 17 lipca 2020 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oficjalnie obchodzili swoje święto, które w kalendarzu przypada na dzień 24 lipca. Data święta polskiej Policji jest szczególna dla policjantów i pracowników Policji, a rok 2020 wyjątkowy,  gdyż to właśnie tym roku przypada  95. rocznica służby kobiet w Policji.

Uroczysta zbiórka odbyła się w Wadowickim Centrum Kultury.  Z uwagi na pandemię koronawirusa tegoroczna uroczystość miała skromniejszy charakter i wzięła w niej udział ograniczona liczba osób. Mimo skromniejszej formy, był to szczególny dzień dla wszystkich funkcjon

ariuszy. Święto Policji to czas awansów, nominacji i odznaczeń dla tych, którzy każdego dnia narażają swoje życie by dbać o bezpieczeństwo obywateli.

 

 

 

EDZ, PDG

29.07.2020