Uczniowie z Brodów uczestniczyli w letnich półkoloniach

Wakacje to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach rozpoczęli je bardzo aktywnie, uczestnicząc w półkolonii letniej (1-7.07.2020), która finansowana była ze środków Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Seansem filmowym pt. „Sonic. Szybki jak błyskawica” otwarto tę 7-dniową wakacyjną przygodę dla uczniów z klas I-III. Z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa uczestnicy dojechali do kina Wadowickiego Centrum Kultury, gdzie z wielką przyjemnością obejrzeli historię niebieskiego stworka – jeża, który potrafił przełamać wszelkie przeciwności losu. Dobro znowu zwyciężyło!

Kolejny dzień półkolonii przywitał uczestników deszczem. Nie zważając jednak na aurę, uczniowie śmiało udali się na pieszą wycieczkę do klasztoru oo. Bernardynów. Na miejscu, dzięki o. Kasjanowi, poznali krótką historię powstania klasztoru, obejrzeli imponującą makietę dróżek kalwaryjskich oraz zobaczyli wszystkie ważne miejsca i eksponaty związane z wizytami w Kalwarii naszego Świętego Papieża. Nie zabrakło również czasu na pyszne lody!

Podczas zajęć plastycznych przeprowadzonych trzeciego dnia półkolonii okazało się, że technika malowania kolorowym piaskiem wcale się nie znudziła i nadal cieszy się popularnością. Powstały bardzo staranne i ciekawe prace. Po spędzeniu czasu w pozycji siedzącej rozprostowanie kości na szkolnym placu zabaw było czystą przyjemnością.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie” – te mądre słowa były myślą przewodnią kolejnej wycieczki w ramach letniej półkolonii. Ruiny zamku, piękny zabytkowy rynek oraz ekspozycja muzeum lanckorońskiego przeniosły uczestników w dawne czasy. Pogoda przecudna, widoki wspaniałe, lody przepyszne! No i lekcja historii warta zapamiętania na długie lata!

Podróż „ciuchcią” po okolicy, zwiedzanie zabytkowej kapliczki św. Rozalii w Barwałdzie Górnym oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek zakończyło tygodniową przygodę na półkolonii. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas pozostanie w pamięci jej uczestników jako przygoda, o której warto pamiętać! Do zobaczenia po wakacjach w szkole!

SP w Brodach