Podsumowanie XXIII Dni Papieskich

XXIII Dni Papieskie z skarbca myśli pozostawionych nam przez papieża wydobyły słowa: „…chcę wam powiedzieć (…) nie ustawajcie w modlitwie” (Jan Paweł II, Kalwaria Zebrzydowska 1979 r.).

Zastosowanie tych słów w praktyce pozwoliło organizatorom podjąć się wyzwania zorganizowania XXIII Dni Papieskich pomimo lęku, jaki wywoływała zagrażająca nam choroba. Nie ma się co martwić, trzeba Panu Bogu wszystko polecić - rozpoczęło tegoroczne wydarzenie Dni Papieskich. Kontynuowanie tej idei - trzeba się tylko modlić i mieć nadzieję, że Pan Bóg wszystkiemu zaradzi sposobem, który Jemu jest wiadomy, zrodziło w organizatorach w momencie myśl dołączenia do akcji "zostań w domu i weź udział w tegorocznych obchodach online". Następnie Opatrzność Boska obmyśliła najdrobniejsze szczegóły i w ten sposób powstały XXIII Dni Papieskie w nowej formie, która to pozwoliła kontynuować naszą miejscową tradycję.

Konkursy: plastyczny, fotograficzny, prezentacja multimedialna i przegląd literackich prac autorskich pozwoliły zachować uczestnikom dystans społeczny, a jednocześnie cieszyć się wspólnotą XXIII Dni Papieskich. W ten sposób XXIII Dni Papieskie „wypłynęły na głębie” i otwarły się na nowe pomysły. Uczestnicy kolejny raz podjęli wyzwanie i podzielili się swoimi talentami. W nadesłanych pracach, jak w zwierciadle, odbijał się talent inspirowany modlitwą.

XXIII Dni Papieskie pomału przechodzą. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Wzięliście udział w pięknym dziele. Mogliście w tym trudnym czasie izolacji społecznej doświadczyć namiastkę wielkości Jana Pawła II, który wszędzie gdzie się pojawiał budował mosty, a ludzie zgromadzeni wokół niego w mgnieniu oka stawali się wspólnotą.

Wszystkim zaangażowanym w XXIII Dni Papieskie serdecznie dziękujemy. Gorące podziękowania kierujemy na ręce Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Pana Augustyna Ormantego za wspieranie tego działa oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tych dni.

Organizatorzy

 

Dni Papieskie 2020