100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym oddają hołd i wdzięczność swojemu Patronowi. Od kilkunastu lat aktywnie włączają się w obchody kolejnych rocznic urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II - organizowanych w szkole, w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Wadowicach.

W bieżącym roku, ze względu na pandemię, wszystko wygląda inaczej. Urodziny Wielkiego Polaka wszyscy przeżywamy w swoich domach, z rodziną lub indywidualnie, biorąc udział w Eucharystii. Dla uczniów są organizowane konkursy online, w których chętnie uczestniczą. Dzięki temu pogłębiają swoją wiedzę o Świętym, rozwijają wyobraźnię i zdolności.

Czas spędzony w gronie rodziny to modlitwa, zaduma i wdzięczność za życie św. Jana Pawła II. To chwile wspomnień - powrotu do wydarzeń i pamiątek, związanych z Papieżem z Wadowic.

Święty Janie Pawle II! Pamiętamy! Dziękujemy!

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1
im. Jana Pawła II
w Stanisławiu Dolnym

Poniżej zamieszczamy link, pod którym można zobaczyć zdjęcia najważniejszych pamiątek oraz symboli związanych ze św. Janem Pawłem II, znajdujące się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym oraz pamiątki, nadesłane przez naszą społeczność szkolną.
http://sp1stanislawdolny.edu.pl/index.php/100-rocznica-urodzin-sw-jana-pawla-ii/