Zapraszamy do wspólnego czytania tekstów Jana Pawła II

„100 cytatów na stulecie urodzin Jana Pawła II”. Weź udział w akcji „Czytamy Jana Pawła II” . Święty Jan Paweł II to niekwestionowany autorytet moralny. Jego nauka  ma charakter  ponadczasowy i uniwersalny. Słowa  wielkiego Polaka zapadły nam wszystkim głęboko w pamięć. Zachęcamy do lektury, refleksji oraz  podzielenia się z Nami czytanymi fragmentami.

Zachęcamy do zamieszczania na Facebooku Biblioteki oraz wysyłania na adres e–mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. cytatów z tekstów Jana Pawła II.

Prosimy podzielić się swoimi ulubionymi cytatami, które zapamiętali Państwo z publikacji, wystąpień Ojca świętego. Proponujemy sześć kategorii tematycznych:

  • KALWARIA ZEBRZYDOWSKA
  • O SZCZĘŚCIU
  • O RODZINIE
  • O MIŁOŚCI
  • O CIERPIENIU
  • INNE

Nasze przykładowe propozycje :

KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

Ja zawsze podziwiałem te tradycyjne modlitwy, które na dróżkach kalwaryjskich odmawiali ze swoimi kompaniami przewodnicy świeccy. Myślałem sobie, że to jakiś szczególny prototyp apostolstwa świeckich.

O SZCZĘŚCIU

Byłem niezwykle szczęśliwy, gdy widziałem rzesze młodych, przybyłych ze Wschodu i Zachodu, z Północy i z Południa, którzy spotkali się po raz pierwszy złączeni przez Ducha Świętego więzami modlitwy.

O RODZINIE

Aby sprostać wymaganiom dozgonnej wierności, muszą małżonkowie ożywić i pielęgnować w sobie miłość. Tę miłość, która ich wiodła do zawarcia jedynej w swym rodzaju, najściślejszej ze wszystkich wspólnoty

Rodzino stań się tym, czym, czym jesteś /…/ to znaczy stań się „głęboką wspólnotą życia i miłości małżeńskiej” powołaną do ofiarowania miłości i przekazywania życia.

O MIŁOŚCI

Trzeba nam się otworzyć w stronę innego człowieka w duchu miłości. A miłość rodzi życzliwość i wzajemne zrozumienie, w życiu zaś społecznym zapewnia solidarność i współpracę, mimo nawet odmiennych poglądów i zamierzeń.

O CIERPIENIU

Wobec tak wielu braci i sióstr nie możemy pozostać obojętni! Ich udręka jest wyzwaniem dla naszego sumienia – tego wewnętrznego sanktuarium, w którym każdy staje twarzą w twarz ze sobą samym i Bogiem.

INNE

Uczyń z życia arcydzieło.

A teraz kolej na Państwa cytaty. Te które wpłyną na naszą pocztę elektroniczną, będą zamieszczone na stronie internetowej Biblioteki.

 

Jolanta Paluchowska-Pępek