Zaśpiewaj "Barkę" Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej zachęca  do udziału w akcji „Zaśpiewaj Barkę Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II” w 100. rocznicę urodzin.  Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Klip zostanie zaprezentowany 7 czerwca 2020 r.

"Barka" była ulubioną pieśnią oazową Jana Pawła II. W sierpniu 2002 roku po zakończeniu mszy na krakowskich Błoniach, gdy zgromadzeni zaśpiewali "Barkę", papież jeszcze raz zwrócił się do zebranych wiernych i podkreślił, że właśnie ta pieśń prowadziła go "z Ojczyzny przed 23 laty".

"Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe, i z nią, z tą oazową pieśnią nie rozstawałem się przez te wszystkie laty. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny, była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła i ona przyprowadzała mnie wielokrotnie tu - na krakowskie Błonia, pod Kopiec Kościuszki" - powiedział papież Jan Paweł II. "Dziękuję ci, pieśni oazowa" - dodał.

Pomimo ograniczeń epidemiologicznych mieszkańcy gminy Kalwaria Zebrzydowska, pamiętają o św. Janie Pawle  II. W roku jubileuszu 100. urodzin Papieża Polaka pragniemy zachęcić wszystkich do nagrania filmiku w którym śpiewamy Barkę. Z pośród wszystkich nagrań zostaną wyłonione najlepsze wykonania, natomiast z nadesłanych filmików powstanie finalnie klip wideo będący naszym prezentem i upamiętnieniem 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Klip zostanie zaprezentowany 7 czerwca 2020 r., data nie  jest przypadkowa, 7 czerwca 1997 r. Jan Paweł II otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Prosimy o umieszczanie na stronie wydarzenia - Zaśpiewaj "Barkę" Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II własnych aranżacji, prosimy też o ich przesyłanie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody rzeczowe. Istnieje możliwość przyznania wyróżnień.

„Zaśpiewaj Barkę Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II” w 100. rocznicę urodzin - REGULAMIN