Raport #koronawirus 08.05.2020

Na ternie gminy jak i powiatu wadowickiego od ponad 2 tygodni nie odnotowano przypadków zakażenia koronawirusem, kolejna dobra informacja to wzrastająca ilość ozdrowieńców to 9 osób z terenu powiat.

 

 

Przypominamy bardzo ważna ustalenia z mijającego tygodnia:

  • W wyniku konsultacji z dyrektorami poszczególnych przedszkoli w Gminie Kalwaria Zebrzydowska podjęta została decyzja umożliwiająca otwarcie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Ze względu na konieczność dostosowania przedszkoli do wymogów GIS, w uzgodnieniu z dyrektorami termin otwarcia przedszkoli i oddziałów przedszkolnych został ustalony na 25 maja 2020r.
  • Od 4 maja 2020 r. obiekty sportowe Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zostają otwarte. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów zostaje przywrócona możliwość korzystania z kompleksu sportowo-rekreacyjnego "Moje Boisko - Orlik 2012" oraz stadionu sportowego.
  • W poniedziałek, 11 maja 2020 r., wznawia działalność Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej po okresie zamknięcia ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. W pierwszym etapie otwarta dla użytkowników będzie Biblioteka Główna przy al. Jana Pawła II 24. Zwroty i wypożyczenia będzie można realizować od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 - 17.00 (z przerwa techniczną na dezynfekcję 12.00-13.00).
  • Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „EMPOL” informuje, że z dniem 11 maja 2020 r. zostanie uruchomiony Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zlokalizowany przy ul. Sowińskiego 16 w Kalwarii Zebrzydowskiej.