Jan Paweł II w Kalwarii

W związku z 100-rocznicą urodzin Karola Wojtyły zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną – „Jan Paweł II w Kalwarii”.

Kliknij i zobacz -„Jan Paweł II w Kalwarii’

Na 100-rocznicę urodzin Karola Wojtyły obejrzyj w sieci dokument lokalnej historii

Z prywatnych zdjęć, fragmentów filmów, wykorzystując zasoby Internetu, powstała półgodzinna relacja o wizytach Karola Wojtyły – Jana Pawła II w naszym mieście.

Ta „ilustrowana opowieść” o Karolu Wojtyle jest wkładem Biblioteki w uroczystości rocznicowe i wyrazem wdzięczności za życie i dzieło Największego Kalwaryjskiego Pielgrzyma.

Dla nas, mieszkańców Kalwarii i okolic, osoba Ojca Świętego jest szczególnie bliska. Pamiętamy Go z czasów, kiedy pielgrzymował do Kalwaryjskiego Sanktuarium jako biskup, kardynał, wreszcie papież. Te wspomnienia pozostają czymś bardzo cennym, osobistym, jednocześnie stanowiąc część naszej lokalnej historii.

Prezentacja powstała w związku z kanonizacją naszego Wielkiego Rodaka, teraz jest okazja, aby udostępnić ją w sieci szerszemu gronu odbiorców.

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania  dokumentu serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia udostępnili mieszkańcy Kalwarii: p. Andrzej Bucki, Zbigniew Kochan, Stefan Morek, Piotr Moskała, Celina Uzdrzychowska, Łukasz Wilk.

Tekst komentarza odczytał p. Rafał Gralewski.

Prezentacja „Jan Paweł II w Kalwarii” wzbogaci zasoby Cyfrowego Archiwum Ziemi Kalwaryjskiej, które działa w Bibliotece Publicznej.

 

Bogusława Moskała

Dyrektor Biblioteki Publicznej

w Kalwarii Zebrzydowskiej