Spotkanie profilaktyczne z wokalistą zespołu Dżem Jackiem Dewódzkim

W poniedziałek 24 lutego 2020r. w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej uczniowie klas VII i VIII Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zespołu Szkół nr 3 w Przytkowicach i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stanisławiu Dolnym Dolany z inicjatywy pani pedagog mgr Anny Frasik wzięli udział w programie profilaktycznym pt. ” Nałogi – droga donikąd”. Spotkanie słowno – muzyczne prowadził wieloletni wokalista zespołu Dżem Jacek Dewódzki, który jest gitarzystą, wokalistą,  kompozytorem i autorem tekstów znanych przebojów zespołów Dżem, Revolucja, Big Cyc, Patchwork.

Pan Jacek opowiadał o zagrożeniach dzisiejszego świata, uzależnieniach od alkoholu, e-papierosów, środków psychoaktywnych (zwanych potocznie dopalaczami) czy też leków. Doprowadzają one młodych ludzi do ograniczenia ich wolności i podejmowania odpowiednich decyzji mających wpływ na ich przyszłość. Opowieści o uwikłaniu w nałogi przeplatał dobrze znanymi  i wiele mówiącymi tekstami piosenek, m.in.: „W życiu piękne są tylko chwile”, „Sen o Viktorii”  „To ja złodziej”.

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Składamy serdeczne podziękowania.

 

mgr Anna Frasik

Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej