Biblioteka dla... małego człowieka!

W tym roku podczas ferii zimowych Biblioteka wypełniła się najmłodszymi dziećmi z przedszkoli działających na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska.  Dla nich właśnie zorganizowano zajęcia promujące kampanię „Mała książka - wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki, w której kalwaryjska biblioteka bierze udział.

Motywem przewodnim zajęć był wiersz Joanny Papuzińskiej pt. „Tygryski” z książki „Pierwsze czytanki dla…”, która wchodzi w skład wyprawki czytelniczej. Ten uroczy wierszyk o piżamkowych tygryskach- urwiskach, które psocą i w ogóle nie chcą iść spać,   zainspirował nas  do wspólnego wykonania z dziećmi  tygrysiej głowy i ogona. Za pomocą kolorowych gazet, pończoch, papierowych talerzy, bibuły oraz wyobraźni, dzieci przeobraziły się w kolorowe, skaczące tygryski. Nie zabrakło także wspólnych zabaw ruchowych, oraz oglądania książek dla dzieci.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom i wychowawcom za wspólnie spędzony czas w Bibliotece.

Wizyta w bibliotece zawsze jest okazją do zaproszenia dzieci i ich rodziców do świata literatury z pięknie wydana i mądrą książką. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej oferty. Szczególnie zachęcamy dzieci  w wieku 3- 6 lat do odbioru bezpłatnej wyprawki czytelniczej.

„Mała Książka - Wielki Człowiek” to świetna  akcja promująca czytanie dzieci i dzieciom. Nasza Biblioteka z radością bierze w niej udział. Od września 2019 roku już ponad 190 dzieci odebrało swoją Wyprawkę Czytelniczą, a biblioteka pozyskała nowych czytelników. Zarażanie najmłodszych miłością do książek jest jednym z naszych najważniejszych działań.

Anna Bogunia

 

Ferie w bibilotece

Ferie w bibilotece

Ferie w bibilotece