Kolejny gabinet w Ośrodku Zdrowia doposażony

Gabinet Fizjoterapii Ambulatoryjnej w Ośrodku Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej został doposażony o nowy sprzęt. Za środki Gminy Kalwaria Zebrzydowska w wysokości 20 tys. zł zakupiono wyposażenie sali gimnastycznej między innymi: bieżnie rehabilitacyjną, crosstrainer, rower treningowy poziomy i wiele innych bardzo potrzebnych urządzeń i wyposażenia.

Już obecnie gabinet fizjoterapii ambulatoryjnej w Przychodni Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej wyposażony jest w szereg nowoczesnych urządzeń, teraz oferowana pomoc będzie stała na jeszcze  lepszym poziomie.

W oparciu o posiadaną bazę sprzętową, lokalową i wykwalifikowany personel medyczny SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej, na podstawie umowy zawartej z Małopolskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie wykonuje zabiegi rehabilitacyjne z zakresu fizykoterapii, kinezyterapi i masażu.

Za środki Gminy Kalwaria Zebrzydowska w wysokości 20.000,00 zł zakupiono wyposażenie sali gimnastycznej w Gabinecie fizjoterapii ambulatoryjnej w SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej tj. - bieżnia rehabilitacyjna, - crosstrainer (orbitek), - rower treningowy poziomy, - osprzęt UGUL podstawowy, - piłka rehabilitacyjna - szt. 2, - taśmy rehabilitacyjne - szt. 6, - materace do ćwiczeń i rehabilitacji - szt. 2, - trener równowagi z tubingiem - szt. 1, - obciążniki na kończyny - szt. 2, - klin rehabilitacyjny, - taśmy do kinesiotapingu - szt. 10, - parawan metalowy dwuskrzydłowy, - kostka rehabilitacyjna - szt. 2, - urządzenie do trakcji odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Po utrzymaniu nocnych i świątecznych dyżurów w 2018 roku, termomodernizacji obiektu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej w kolejnym roku uzyskał dofinansowanie w kwocie 500 tys. zł. Został zakupiony niezwykle potrzebny aparat RTG a także aparat OCT dla Poradni Okulistycznej, wartość zakupów służących bezpośrednio pacjentom wyniosła  723 tys. zł.