Półkolonia zimowa w Stanisławiu Dolnym

Podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Stanisławiu Dolnym po raz kolejny zorganizowano półkolonię, która trwała od 27 do 31 stycznia 2020 r. Wzięło w niej udział 45 dzieci z klas I–V. Feryjny odpoczynek obfitował w moc atrakcji.

Na początku zimowego wypoczynku uczestników odwiedził Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty, który zapoznał się wraz z dziećmi z harmonogramem półkolonii i życzył miłej i udanej zabawy. Tego dnia przyjechała do placówki Fundacja Sowiarnia z Wadowic, która przeprowadziła warsztaty. Dzieci pod okiem instruktora wykonywały drewniane bałwanki. Następnie na sali gimnastycznej zostały przeprowadzone rozgrywki sportowe.

W drugim dniu półkolonii dzieci pojechały do Kleczy Dolnej na musical w wykonaniu aktorów Teatru „Nasz” pt. „Annie”. Następnie wzięły udział w zabawach w parku rozrywki w Lalandii w Barwałdzie Górnym.

W kolejnym dniu uczniowie odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Wadowicach. Tam zapoznali się z pracą strażaka, zobaczyli sprzęt gaśniczy, samochody strażackie. Odwiedzili centrum kierowania i nadzorowania pracy strażaków podczas różnego typu akcji. Zobaczyli również przykładowy wyjazd zastępu strażackiego na akcję. Po wizycie w PSP kolejną atrakcją był seans filmowy w WCK pt. „Misiek i chiński skarb”.

W czwartym dniu półkolonii zorganizowano wyjazd do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Tam dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej „Miasto przyszłości”. Metodą burzy mózgów uczniowie naszej szkoły przedstawili wizję miast przyszłości, a następnie tworzyli budowle z dużych klocków. Po wspólnym posiłku zwiedzono wystawę „Uwaga! Nieprzyjaciel podsłuchuje”. Na zakończenie pobytu w muzeum dzieci zakupiły pamiątki.

Ostatni dzień półkolonii aktywnie spędzono na krytej pływalni „Delfin” w Wadowicach. Gry i zabawy ruchowe w wodzie dostarczyły wiele radości, ale także pozwoliły doskonalić umiejętność pływania.

Całotygodniowy wypoczynek cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci były zadowolone, chętnie i aktywnie uczestniczyły we wszystkich proponowanych im formach zajęć.

Opiekunowie półkolonii:
M. Job-Rozum, E. Gasek, D. Głuc, p.o. dyr. J. Elżbieciak