Półkolonia w Zespole Szkół nr 6 im . Bohaterow Westerplatte w Leńczach

W dniach 27-31 stycznia 2020r. dzieci z klas 4-6 z Zespołu Szkół nr 6 im. Bohaterów Westerplatte w Leńczach uczestniczyły w półkolonii, finansowanej ze środków Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

W pierwszym dniu uczniowie wzięli udział w zajęciach organizowanych w szkole  pod hasłem "Dzień z planszówkami ". Dzieci grały w różne gry planszowe:statki, szachy, kalambury, scrabble, "Dookoła świata", bierki. Po emocjonujących rozgrywkach stolikowych odbyły się zabawy sportowe oraz Mini Talent Show, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje talenty:muzyczne, wokalne, sportowe. Najlepsi otrzymali nagrody.

Drugiego dnia uczestnicy udali się do Wadowic do kina na film "Jumanji. Następny poziom", a następnie na spacer po Wadowickim Rynku i pyszne kremówki. W środę, 29 stycznia, dzieci wzięły udział w warsztatach w Muzeum Ojca Świętego Jana Pawła II pt. "W 80 minut dookoła świata ". Podczas zajęć dowiedziały się, po czym rozpoznać prawdziwego Indianina lub jak witał się Ojciec Święty z mieszkańcami różnych krajów azjatyckich.

W czwartek uczestnicy pojechali do Krakowa do Muzeum Narodowego na warsztaty "Przy świątecznym stole. Historia kuchni, świąteczne obyczaje." W Gmachu Głównym Muzeum zwiedzili wystawę prezentującą zabytki polskiego rzemiosła artystycznego, poznali staropolskie obyczaje szlacheckie oraz tradycyjne potrawy stołu królewskiego.

W ostatnim dniu uczniowie udali się do Skawiny do Muzeum Regionalnego, by wziąć udział w warsztatach poświęconych legendom miasta Skawiny. Podczas zajęć dzieci nie tylko poznawały legendy, ale bawiły się także w budowanie miniaturowego Wawelu z drewnianych klocków czy dawnego zamku skawińskiego. Następnie grały w grę "Jaki to zabytek Skawiny?" i układały puzzle, przedstawiające króla Kazimierza Wielkiego. Cały I tydzień ferii minął uczestnikom niezwykle szybko, ale przepełniony był wieloma atrakcjami.

Zespół Szkół nr 6 im. Bohaterów Westerplatte w Leńczach