Edukacyjna Gmina Małopolski 2019

W Teatrze Variete w Krakowie odbyła się Gala "Rozwiń swoją gminę", której celem było podsumowanie programu "Edukacyjna Gmina Małopolski 2019".

Wszystkich zgromadzonych powitał Jan Gąsienica-Walczak, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Jako pierwszy głos zabrał wicemarszałek małopolski Tomasz Urynowicz, który mówił o sile współpracy lokalnej.

Dzięki  plebiscytowi poznajemy i nagradzamy liderów, którzy angażują się w inicjatywy edukacyjne i społeczne, dają dobry przykład mieszkańcom oraz sprawiają, że podejmowane przez nich działania cieszą się aprobatą społeczności. To wszystko sprawia, że mieszkańcy tworzą niesamowitą wspólnotę, dla których najważniejsze jest dobro całej gminy – powiedział wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Po wystąpieniu nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia na rzecz współpracy środowisk lokalnych pomiędzy ARMiR i Wojewódzkim Urzędem pracy i wręczenie dyplomów dla osób, które w sposób szczególny przyczyniły się w mijającym roku do upowszechniania usług poradnictwa zawodowego.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska w 2019 roku brała udział w projekcie "Edukacyjna Gmina Małopolski 2019",  sołtys sołectwa Brody Piotr Żabecki otrzymał wyróżnienie.