Nowa kuchnia w Szkole Podstawowej w Brodach

Od 21 października 2019 r. stołówka przy SP w Brodach pracuje pełną parą. W jasnej, przestronnej i bardzo nowoczesnej kuchni, przygotowywane są zdrowe i smaczne obiady. Remont był możliwy dzięki otrzymanemu wsparciu w wysokości 80 tys.zł z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” wnioskodawcą była Gmina Kalwaria Zebrzydowska, a całkowity koszt prac wyniósł 180 tys. zł. W kuchni przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka dokonano generalnego remontu. Obecnie kuchnia lśni nowością, pomieszczenia są przystosowane do pracy zgodnie z wytycznymi i wszelkimi normami.

Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki dobrej współpracy Burmistrza Miasta z Wojewodą Małopolskim, Szkołą Podstawową w Brodach, a także z radnymi Pawłem Hebdą i Jarosławem Lenikiem.

Uczniowie nie kryjąc swojej radości, przygotowali w tym dniu krótką prezentacje promującą zdrowe odżywianie oraz zachwalając doskonałe posiłki przygotowane z nowo oddanej stołówki szkolnej.

Od miesiąca nasze koleżanki i koledzy - uczniowie naszej szkoły cieszą się z obiadów przygotowywanych w nowej starej kuchni. Teraz mamy jasną, przestronną, bardzo nowoczesną kuchnię, w której nasze Panie Kucharki mogą przygotowywać dla nas najlepsze obiady, zdrowe i smaczne – mówili uczniowie, dodając Przyznajemy, że nie mieliśmy pojęcia, że taki remont wymaga aż tyle pracy. Pani Dyrektor uświadomiła nas, że to co widzimy w naszej kuchni, to wysiłek naprawdę bardzo wielu osób.