Spotkanie z Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon

Naukowiej to mobilny projekt edukacyjny. To wyjątkowe pokazy popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży, które przełamują codzienną rutynę. Animatorzy Cogiteonu w oryginalny sposób prezentują doświadczenia, angażują do wspólnego działania i zachęcają do samodzielnego eksperymentowania.

Mobilny Projekt Edukacyjny Naukowiej będzie dostępny dla dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół w Kalwarii Zebrzydowskiej 15 i 16 października weźmie w nich udział blisko 1 tysiąc uczniów. Będzie to możliwe  dzięki wypracowanemu porozumieniu pomiędzy Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon a Burmistrzem Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustynem Ormantym. Organizacją wizyt zajmuje się Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej za pośrednictwem placówek oświatowych.

Dzieci z klas I-III szkoły podstawowej zapraszamy na "Wyprawę na inną planetę"! Wspólnie sprawdzimy czy na Cogito są warunki dogodne do życia.

Dla młodzieży przygotowaliśmy naukowe wyzwania. Matematyka, fizyka, chemia, biologia… spojrzymy na nie z nowej perspektywy. To one pomogą nam przy rozwiązywaniu kolejnych zagadek "Science Challenge".

Czy możliwy jest relaks na 3,5 tysiącach gwoździ? Jak działa chemiczna lokomotywa? Czy można stworzyć obwarzanki z dymu?

Przekonaj się podczas wyjątkowego, otwartego pokazu popularnonaukowego, którego bohaterem będzie… powietrze.

Zapraszamy mieszkańców na spotkanie otwarte, które odbędzie się we wtorek 15 października o godz. 17:00 do hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, ul. Mickiewicza 14.

Planowany czas prezentacji: ok. 45 minut. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.