Komunikacja gminna ruszyła - rozkład jazdy

Z dniem dzisiejszym zostały uruchomione trzy trasy komunikacyjne w transporcie gminnym obejmującym: - Kalwaria Zebrzydowska – Stanisław Dolny przez Zebrzydowice trasą koło LKS, - Kalwaria Zebrzydowska, Zarzyce Wielkie – Leńcze – Podolany koło Krzyża, - Kalwaria Zebrzydowska- Przytkowice - Pętla Grabie.

Przypomnijmy, że wcześniej Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty i Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik podpisali umowy o dofinansowanie transportu gminnego z Funduszu Rozwoju Przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w województwie małopolskim.

Ustalenie tras poprzedziły konsultacje z mieszkańcami tak aby przygotowane połączenia odpowiadały ich potrzebom, nie można też zapominać o tym, iż Urząd Miasta, już od początku roku pracował nad stworzeniem komunikacji gminnej i był bardzo dobrze przygotowany do oferty przedstawionej przez rząd.

Otrzymana dotacja to efekt dobrej współpraca rządu, wojewody i samorządu. Dzięki tej współpracy i otrzymanemu dofinansowaniu ruszają połączenia. To bardzo dobra wiadomość szczególnie dla mieszkańców z miejscowości Zarzyc, Leńcz i Podolan którzy prosili o uruchomienie takich właśnie połączeń – mówi Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dofinansowanie w wysokości 71 tys. 835 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie transportu gminnego z Funduszu Rozwoju Przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w województwie małopolskim.

Warto zaznaczyć, że wniosek przygotowany przez Urząd Miasta Kalwaria Zebrzydowska został bardzo wysoko oceniony przez Wojewodę Małopolskiego. Gmina Kalwaria Zebrzydowska może też mówić o dużym sukcesie ponieważ zaledwie 12 gmin z Województwa Małopolskiego otrzymało dotację.

Trasy są obsługiwane przez przez trzech przewoźników, ceny jednorazowego biletu normalnego od 2 zł, przewidziano ulgi, istnieje też możliwość zakupu biletu miesięcznego.

Jednym z pierwszych pasażerów był Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, który też zachęca mieszkańców do korzystania z połączeń gminnych!

Na stronie Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej – www.kalwaria-zebrzydowska.pl , został umieszczony rozkład jazdy, w kolejnych dniach zostanie on przedstawiony w bardziej czytelnej i przyjaznej formie

 

 

 

 

 

 

Podolany - Leńcze - Kalwaria Zebrzydowska - kliknij w rozkład - powiększenie

 

Kalwaria Zebrzydowska - Leńcze - Podolany - kliknij w rozkład - powiększenie

 

Stanisław Dolny Dolany- Kalwaria Zebrzydowska - kliknij w rozkład - powiększenie

 

Kalwaria Zebrzydowska - Stanisław Dolny - kliknij w rozkład - powiększenie

 

Kalwaria Zebrzydowska - Przytkowice - kliknij w rozkład - powiększenie

 

Przytkowice - Kalwaria Zebrzydowska - kliknij w rozkład - powiększenie