XVIII Międzynarodowe Zawody Psich Zaprzęgów "O Złoty But"

Jako że w roku 2019 Przypada 10 rocznica istnienia i działania klubu UKS Sokolik Przytkowice, pragnie ją spędzić je w doborowym towarzystwie musherów i kibiców. Postanowiono reaktywować jedne z pierwszych w Polsce Zawodów Psich Zaprzęgów "O Złoty But", które zapoczątkował Jerzy Prochal, mieszkaniec naszego powiatu.

Na początku odbywały się one w miejscowości Wysoka, później, kiedy nasz klub przejął ich organizację, w Przytkowicach. Na przytkowskich  ścieżkach leśnych 5 i 6 października odbędzie się ponad 100 spektakularnych startów zawodników w kategoriach canicross (biegacz i pies), bikejoring (zawodnik, rower i pies) i scooter(hulajnoga, zawodnik i pies) oraz D (mały zaprzęg: 2 psy). Startują psy ras północnych (siberian husky, alaskan husky, alaskan malamut, samoyed) oraz sportowe psy w typie wyżła (eurodog, grester).

Będą startowały również dzieci w dwóch kategoriach wiekowych roczników 2008-2010 oraz 2011-2013. Po dwóch dniach startów czasy będą zsumowane i zostaną wyłonieni zwycięzcy. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wspierają nasze przedsięwzięcie i pomagają w organizacji. Gmina Kalwaria Zebrzydowska będzie współorganizatorem zawodów „O Złoty But” i jednym ze sponsorów Klub UKS Sokolik