Spotkanie z podróżnikiem Arunem Milcarzem

5 października o godz. 17:00 zapraszamy do Sali Widowiskowej (ul. Broniewskiego 3) na spotkanie z podróżnikiem, autorem książki "Czad.W poszukiwaniu straconego..." Arunem Milcarzem. Spotkanie z Arunem to brawurowy miks autorskiego materiału filmowego z jego komentarzem na żywo utrzymanym w stylu stand-up. Ta unikatowa formuła nieustannie bawi i zachwyca odbiorców. Zapraszamy w pełną dobrego humoru podróż po egzotycznych zakątkach świata. Wstęp wolny.

W Afrykańskiej świadomości do niedawna istniały dwie płaszczyzny czasu: czas teraźniejszy i czas przeszły. Kontakt z kulturą Europejską, wprowadził kłopotliwą formę czasu przyszłego, który dla samych Europejczyków pośrednio stał się źródłem wielu problemów, chociażby takich jak depresje, czy też patologiczny pośpiech.

Autor książki „Czad. W poszukiwaniu straconego...”, w ciekawy, oryginalny sposób zestawia świat ciągłej pogoni za czasem, ze światem jego bezmiaru.

Arun Milcarz - niezależny reporter, podróżnik-eksperymentator, a od niedawna również pisarz. Autor kilku filmów dokumentalnych (Yage, Equador12/12, Rejs na Kongo, Bair Batar – ktoś to musi robić, Tibiarze, Europa ma zegarki – Afryka ma czas) emitowanych m.in. przez TVP1, TVN oraz 4 FUN TV. Jest autorem reportaży publikowanych na łamach magazynów podróżniczych, takich jak Extremium, Poznaj Świat oraz w Gazecie Wyborczej. W 2009 roku otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Scenarzystów INTERSCENARIO we Wrocławiu za scenariusz etno-psycho-thrillera Agung napisanego razem z Pawłem Ferdkiem. Jako podróżnik zadebiutował w 1998 roku współorganizując wyprawę do ekwadorskiej dżungli Ekwador 12/12, by przyglądać się życiu indiańskich plemion Kofa, Siona i Huoarani. Rozgłos przyniosła mu samotna wyprawa Afryka Maraton Południe – Północ, za którą w 2005 roku otrzymał prestiżową statuetkę KOLOSA. Od tamtego momentu odwiedził Indonezję, Syberię, Papuę Nową Gwineę, Madagaskar oraz Mongolię, gdzie przez wiele tygodni a nawet miesięcy pracował, przemieszczał się i żył z miejscowymi. Dzięki odbytym podróżom wie, że tylko przez doświadczenie pracy i wspólnego jedzenia można wejść w szczerą relację z drugim, odległym nam kulturowo człowiekiem. Poprzez pracę i mieszkanie z tubylcami, poznaje ich rodziny, codzienne życie i rytuały.

W 2011 roku w trakcie realizowania swoich pokazów podróżniczych, stanowiących nietuzinkową słowno – wizualną relację z wypraw, wypracował zupełnie nową jakość – autorski Kabaret Podróżniczy. Obecnie jest w trakcie promocji swojej debiutanckiej książki CZAD. W poszukiwaniu straconego…

Raz do roku jest współorganizatorem i współtwórcą Ogólnopolskiego Przeglądu Opowieści z Podróży “DZIKIE HISTORIE” w Zatorze, gdzie stara się wspierać i propagować trudną sztukę interesującego opowiadania o podróżach.

ckstkalwaria.com