Z wizytą w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie

Delegacja samorządowców z Gminy Kalwaria Zebrzydowska gościła u pani Marty Maj - Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Spotkanie było okazją do złożenia  podziękowań za ostatnio realizowane inwestycje na drodze wojewódzkiej DW 953 Skawina-Kalwaria Zebrzydowska w ostatnim czasie został zakończony remont drogi w Kalwarii Zebrzydowskiej i Przytkowicach o łącznej wartości ponad 3 mln mln zł. Tym samym droga wojewódzka przebiegająca przez gminę Kalwaria Zebrzydowska w większości została odnowiona.

Uczciwie trzeba dodać, że wspomniane remonty nie były by możliwe bez bardzo dobrej wspólnej współpracy samorządowców gminy Kalwaria Zebrzydowska w osobach Burmistrza Miasta Augustyna Ormantego, radnych Rady Miejskiej Marcina Zadory, Marcina Ożoga, Roberta Rudeckiego, Wiesława Rudeckiego, sołtysa Przytkowic Kazimierza Targosza, sołtysa Zebrzydowic Ireneusza Kowalczyka z Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Martą Maj. W prace na rzecz Gminy Kalwaria Zebrzydowska zaangażował się również Radny Wojewódzki Filip Kaczyński.

Przypomnijmy pierwszy remont drogi wojewódzkiej  miał miejsce w 2015 roku dokonano wówczas remontu nawierzchni asfaltowej w Przytkowicach i Zebrzydowicach. W kolejnym roku dokonano remontu drogi w Kalwarii Zebrzydowskiej od Rynku po ulice Mickiewicza

W 2017 roku dokonano remontu drogi w Zebrzydowicach na odcinku 600 m od Szkoły w stronę Kalwarii Zebrzydowskiej.  Gmina wykonała oświetlenia dla pieszych, zamontowano też znaki.

W  minionym 2018 roku na wspomnianym  odcinku drogi dokonano całą serię remontów obejmujących:  Remont drogi w miejscowości Zebrzydowice na odcinku 600m, oraz w Kalwarii Zebrzydowskiej, wraz z budową chodnika. Kolejnym zadaniem był remont drogi w Przytkowicach na odcinkach dróg  880 m, 1 km 200 m, 800 m.  W ostatnim dniach dokonano modernizacji drogi w  Kalwarii Zebrzydowskiej.