Wydarzenia

II Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej w Szpadzie

W dniach 15 – 16 lutego 2014r. w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się ogólnopolski Turniej Szermierczy „II Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej” w szpadzie sportowej. Zawody dla chłopców i dziewcząt mających od 9 do 15 lat będą rozgrywane będą w hali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych (Liceum Ogólnokształcącego) w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Mickiewicza 9.

czytaj dalej »

Każdy inny, wszyscy równi

Klasa I Gimnazjum ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym zrealizowała projekt edukacyjny pt. „Wobec ludzkiej niepełnosprawności”. Celem tego projektu było uwrażliwienie uczniów na problemy ludzi niepełnosprawnych.

czytaj dalej »

Wieczór poezji w TPKZ

30 stycznia 2014 roku w Towarzystwie Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się wieczór autorski prezentujący wiersze Marka Studnickiego.

czytaj dalej »

Nietypowa lekcja języka polskiego

Lekcje języka polskiego potrafią zamienić się w prawdziwe przedstawienie. Przekonali się o tym uczniowie klasy V ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym, którzy w czasie realizacji wybranych fragmentów mitologii wcieli się w role postaci mitologicznych.

czytaj dalej »

Dzień Babci i Dziadka i zabawa choinkowa w Zarzycach Wielkich

1 lutego w Zarzycach Wielkich odbyła się wielka impreza z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ze względu na jej środowiskowy charakter po raz pierwszy odbyła się w Remizie OSP.

czytaj dalej »

Strona 349 z 373