Wydarzenia

Będzie remont Biblioteki Publicznej i rozbudowa Świetlicy Wiejskiej w Barwałdzie Średnim

Wniosek pn. „Przebudowa budynku Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz rozbudowa i przebudowa zaplecza kuchennego przy Świetlicy Wiejskiej w Barwałdzie Średnim” – został podpisany i otrzyma dofinansowanie w ramach programu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania odnowa wsi na obszarach wiejskich objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Otrzymana kwota wsparcia to 871 tys. 763 zł.

czytaj dalej »

Koncert "Dla Wolnej i Niepodległej"

7. 11. 2018 r. w CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej został zaprezentowany program słowno – muzyczny „Dla Wolnej i Niepodległej” przygotowany przez uczniów szkoły i chóru parafialnego „Soli Deo”  pod kierunkiem pani Renaty Bieli i pana Bogdana Oczkowskiego.

czytaj dalej »

Mikołajki

Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska oraz Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza tych najmłodszych i trochę starszych na Mikołajki, które odbędą się  3 grudnia 2018 r. o godz. 17:00 w Starym Kinie.

czytaj dalej »

Konkurs "Bezpieczna Małopolska 2018"

Zarząd Województwa Małopolskiego w dniu 23 października  2018 roku podpisał  umowę z Gminą Kalwaria Zebrzydowska w sprawie udziału w konkursie „BEZPIECZNA MAŁOPOLSKA 2018” w ramach którego zostaną doposażone jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego na zapewnienie gotowości bojowej.

czytaj dalej »

"Dla Niepodległej" w Barwałdzie Średnim

W piątek 9.11.2018 r. cała społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim przeżywała uroczystość 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ta bardzo ważna data w historii naszego kraju została godnie uczczona zarówno w szkole jak i w środowisku lokalnym.

czytaj dalej »

Strona 25 z 362