Półkolonia zimowa

Ferie to upragnione i długo wyczekiwane dwa tygodnie zimowego relaksu. Aby ten czas odpoczynku od nauki nie był dla dzieci nudny, w dniach 14-18.01. w Zespole Szkół nr 3 w Przytkowicach została zorganizowana półkolonia zimowa dla 20 dzieci z klas 1-3. Każdego dnia na uczestników czekały inne atrakcje.

Pierwszy dzień dzieci spędziły w szkole, zapoznając się z kadrą i integrując się z grupą. Na sali gimnastycznej brały udział w rozgrywkach sportowych, po których odpoczywały, grając w gry planszowe.

We wtorek udały się na basen „Delfin” do Wadowic, gdzie pływały i korzystały z wodnych atrakcji.

W środę uczestnicy półkolonii pojechali do Wadowickiego Centrum Kultury na film pt. „Misja Yeti”. Przygody dociekliwego naukowca Simona i detektyw Nell wywołały u dzieci wiele emocji i okazały się być bardzo pouczające. Po seansie dzieci udały się do sali zabaw „Fadolandia”, gdzie bawiły się w basenie z piłeczkami, pokonywały tor przeszkód, grały w cymbergaja.

Najbardziej wyczekiwanym przez uczestników dniem półkolonii był czwartek. W tym dniu odbyła się tzw. „zielona lekcja”, czyli spotkanie z gadami m.in. jaszczurkami, kameleonami, wężami, patyczakami, a nawet skorpionem. Dzieci dowiedziały się o życiu, zwyczajach i upodobaniach wybranych gatunków zwierząt. Odważni ochotnicy (a takich nie brakowało) mogli dotknąć, a nawet założyć sobie na szyję niektóre okazy.
Spotkanie to wywarło na dzieciach tak duże wrażenie, że stało się ono również motywem przewodnim zajęć artystycznych. Uczestnicy wykonali węże z papierowych talerzyków oraz malowali na folii zwierzęta, które najbardziej im się spodobały.

Zakończeniem półkolonii była wycieczka do interaktywnego centrum pszczelarstwa „Apilandia” w Kleczy Dolnej. Miejsce zaskoczyło dzieci najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi: liczne dotykowe ekrany, urządzenia pszczelarskie, a nawet „pszczele kino”. Poprzez zabawę można tam poznać największe tajemnice pszczół oraz dowiedzieć się, jak ważne są one dla naszego środowiska. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których każdy wykonał dwie świece z prawdziwego wosku pszczelego.

Dzięki urozmaiconym, licznym atrakcjom półkolonii każde dziecko z pewnością znalazło coś dla siebie, a wrażenia na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.