Półkolonia Zimowa w ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Ważne, by ta oczekiwana chwila odpoczynku od nauki nie zmieniła się w nudę i bezczynność. O tym właśnie pomyśleli organizatorzy półkolonii zimowej w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W pierwszym tygodniu ferii tj. od 14.01 - 18.01.2019 r. grupa dzieci z klas I-III, łącznie 40 osób, w godzinach od 9.00 do 13.00 aktywnie i ciekawie spędzała czas. Pierwszego dnia po zapoznaniu się z kadrą nauczycieli, regulaminem i zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na półkolonii, uczestnicy półkolonii udali się na krytą pływalnię "Delfin" w Wadowicach, gdzie mieli możliwość popływać bądź pobawić się w wodzie.

Kolejny dzień to wyjazd do Krakowa do Manufaktury Cukierków - najmniejszej na świecie fabryki. Dzieci brały udział w procesie powstawania cukierków, w skupieniu obserwowały kolejne etapy, po czym odpowiadały na pytania. Za poprawne odpowiedzi otrzymywały wytwory pracy - lizaki. Każdy uczestnik został poczęstowany cukierkami oraz otrzymał paczuszkę słodkości. Również można było zakupić inne wyroby cukiernicze.

Trzeci dzień to również wyjazd, tym razem do Wadowic do Centrum Kultury na film "Misja Yeti". W drodze powrotnej dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami - były zadowolone.

W czwartek dzieci w dwóch grupach odwiedziły Komisariat Policji i remizę Straży Pożarnej, zapoznały się z pracą policjanta i strażaka oraz ze sprzętem, jaki w codziennej pracy używają. Po powrocie do szkoły dzieci brały udział w zabawie karnawałowej, gdzie zaprezentowały swoje stroje balowe.

W ostatni dzień wszyscy uczestniczyli w grach i zabawach na sali gimnastycznej. W tym dniu dzieci odwiedził Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, który pytał je, jak spędzają wolny czas na półkolonii. Na zakończenie uczestnicy zimowiska zostali zaproszeni do pizzerii na pyszną pizzę. Dzieci były bardzo zadowolone.

ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej