Zaczytana Kalwaria 2019

Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w akcji czytelniczej „Zaczytana Kalwaria”. Już po raz czwarty organizowana jest akcja promująca książkę i czytelnictwo w naszej gminie. Czytelnicy, którzy w okresie styczeń-sierpień b.r. wypożyczą co najmniej 35 książek ( średnio jedna książka na tydzień), będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu ze Specjalnym Gościem Biblioteki.

W poprzednich latach w Bibliotece gościliśmy Panów: Jerzego Trelę – wybitnego aktora pochodzącego z Leńcz, Sławomira Kopra – autora poczytnych książek historycznych oraz Mieczysława Czumę i Leszka Mazana – autorów książek o Krakowie, jego historii i mieszkańcach.

Tym razem będzie kobieta - na październikowe spotkanie nasze zaproszenie przyjęła Pani Krystyna Mirek.

Krystyna Mirek jest polską pisarką zdobywającą coraz większy rozgłos, autorką takich powieści obyczajowych jak „Prom do Kopenhagi”, „Pojedynek uczuć”, a także popularnych serii „Jabłoniowy Sad” oraz „Saga rodziny Cantendorf”. Podejmuje w nich tematykę miłości, więzi rodzinnych oraz walki z przeciwnościami losu.
Jej twórczość jest szczególnie skierowana do kobiet. Autorka w swoich powieściach wspiera Czytelniczki – zachęca je do walki o bliskie osoby, własne marzenia i miłość. Jej książki są pełne ciepła i pozytywnych emocji. Prawdziwe życie i dobra energia – to atuty powieści Krystyny Mirek i sekret powodzenia wśród Czytelniczek w różnym wieku.

Zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki w Kalwarii oraz Filii w Brodach, Leńczach, Przytkowicach i Stanisławiu Dolnym.

Akcja „Zaczytana Kalwaria” jest objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

Bogusława Moskała
Dyrektor Biblioteki