Wieczór Kolęd w Barwałdzie Średnim

W niedzielę 13.01.2019r., Zespół Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim, w sali świetlicowej przy Szkole, gościł  jak co roku bardzo licznie zgromadzonych mieszkańców wsi i okolicznych miejscowości. Przybyli goście postanowili to niedzielne popołudnie spędzić razem, oglądając występy w wykonaniu uczniów oraz śpiewając tradycyjne polskie kolędy.

Uroczystość, która na stałe już zagościła w kalendarzu imprez organizowanych przez Szkołę dla lokalnego środowiska, zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych wsi i Gminy Kalwaria, na czele z Panem Burmistrzem Augustynem Ormantym. Licznie reprezentowane było także Koło Gospodyń „Swojskie Klimaty”.

Rodzice uczniów przygotowali dla wszystkich smaczny poczęstunek, a uczniowie szkoły podstawowej pod kierunkiem księdza proboszcza Wiesława Widucha, zaprezentowali wszystkim „Jasełka” zatytułowane „Święty Franciszek i kropelka radości”. Radość z narodzin Bożej Dzieciny wyraziła także swym pięknym śpiewem oraz grą na instrumentach Schola Parafialna przygotowana przez Pana Mariana Zielińskiego. Swój talent muzyczny zaprezentował również wszystkim zebranym Piotr – uczeń Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kalwarii Zebrzydowskiej, który koncertował oraz akompaniował wspólnemu śpiewaniu kolęd.

Uczniowie wszystkich klas młodszych i starszych wraz ze swymi wychowawcami uświetnili wieczorne kolędowanie mieszkańców Barwałdów chóralnym i solowym śpiewem kolęd i pastorałek oraz grą na różnych instrumentach muzycznych, wywołując radość i uśmiech na twarzach rodziców i gości. Wszyscy śpiewający i grający uczniowie zbierali gromkie brawa za wspaniałe występy.

Po raz kolejny impreza zintegrowała starszych i młodszych mieszkańców wszystkich trzech Barwałdów, a także okolicznych miejscowości oraz pokazała jak dużo można zrobić razem, przy dobrym współdziałaniu różnych podmiotów, a te są w Barwałdach bardzo prężne i wzajemnie się wspierają.

 

ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim