Inwestycje przebiegają zgodnie z planem

Dokonano wizytacji inwestycji, które prowadzimy w obiektach szkolnych, mamy dla was bardzo dobre informacje, prace przebiegają bez problemów i zgodnie z zaplanowanym terminarzem prac, na te inwestycje pozyskaliśmy środki z zewnątrz.

Przypomnijmy w Barwałdzie Górnym przy Szkole Podstawowej powstaje sala gimnastyczna, natomiast w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stanisławiu Dolnym trwa rozbudowa, nadbudowa i przebudowa budynku szkolnego.

W Barwałdzie Górnym przy Szkole Podstawowej trwa budowa Sali Gimnastycznej. Całość prac wyniesie 2 mln 489 tys. zł., a prace zakończą się do września 2019 r. powstanie tutaj sala gimnastyczna o wym. wewnętrznych 24 m x 14 m, szkołę i sale gimnastyczną połączy łącznik w którym znajdą się: szatnie i siłownia. Na zadanie to Gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 50% wartości inwestycji z Ministerstwa Sportu i Turystyki czyli 1 mln 244 tys zł.

Natomiast w Stanisławiu Dolnym w budynku szkoły zostanie wymienione pokrycie dachowe, zagospodarowana zostanie część poddasza, powstaną tam sale lekcyjne, wykonana zostanie klatka schodowa, sanitariaty, wzmocnione zostaną fundamenty. Prace mają się zakończyć do końca kwietnia 2019 r. Wartość inwestycji łącznie z robotami budowlanymi wynosi 1 mln 590 tys zł, zadanie to dofinansowane zostanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości 985.972,37 zł.

Więcej na facebook.com/kalwariazebrzydowska/