SP w Zarzycach Wielkich bierze udział w Konkursie Szopek Krakowskich

Uczniowie naszej szkoły od połowy września w ramach zajęć koła artystycznego wykonują szopki bożonarodzeniowe, aby w pierwszy czwartek grudnia na Rynku Głównym w Krakowie przystąpić do słynnego Konkursu Szopek Krakowskich, organizowanego przez Muzeum Historyczne. Śmiało możemy powiedzieć, że jest to już nasza szkolna tradycja. Trzy lata temu nasi uczniowie zawieźli jedną wspólnie wykonaną szopkę, za którą otrzymali nagrodę, w kolejnym roku dwie, w ubiegłym trzy ( dwie wykonane w zespołach czteroosobowych i jedną indywidualnie). W tym roku , 5 grudnia zawieziemy na konkurs sześć szopek. Trzy z nich, to prace wykonywane indywidualnie przez: Izabelę Malinę z klasy II, Emilię Czubaj i Annę Gonek z klasy VI. Kolejne, to prace trzech zespołów, w skład których wchodzą: 1 grupa - Nina Piotrowska z klasy III i Emilia Karcz z klasy VI, 2 grupa- Aleksandra Wider, Anna Kucharczyk, Emilia Kolasa z klasy IV i Aleksandra Łyczak z klasy VI, 3 grupa – Arkadiusz Garlacz, Marek Leńczowski i Jakub Rozenblat z klasy V. Wykonanie szopek wiąże się z żmudną, wymagającą precyzji i twórczej wyobraźni wielogodzinną pracą, którą nasze dzieci pokazują, jak wiele potrafią. Oprócz umiejętności plastycznych nabywają także wiedzy o zabytkach i architekturze Krakowa. A dodatkową satysfakcję daje świadomość, że ich własnoręczne dzieła będą prezentowane aż do końca lutego na wystawie pokonkursowej w krakowskich Krzysztoforach.

Szopki z poprzednich lat są także stałą ekspozycją w naszej placówce, budząc ogólny podziw.

O przebiegu tegorocznego konkursu i naszego w nim udziału poinformujemy niebawem.