Podsumowanie XVI Dni Papieskich

Parafialny Klub Sportowy "Św. Józef" z Kalwarii Zebrzydowskiej po raz XVI zorganizował Dni Papieskie. Tegorocznym działaniom przyświecało hasło „Wierzę, że im bardziej się kocha, tym więcej się czyni”. Przez dwa tygodnie byliśmy świadkami zmagań w różnych konkurencjach sportowych i artystycznych, ponad ośmiuset uczestników.Wśród zawodników znaleźli się reprezentanci szkół, placówek, klubów sportowych i innych instytucji działających na terenie naszego miasta, gminy, powiatu, a nawet województwa. W wyniku tak wielu zmagań komisje wyłoniły stu siedemdziesięciu nagrodzonych uczestników.
Parafialny Klub Sportowy Św. Józef działający przy parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej miał zaszczyt i przyjemność zorganizować tę uroczystość, która ma na celu upamiętnić i kontynuować dziedzictwo Jana Pawła II.
Wszystko to dzięki współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz wielu innych zaprzyjaźnionych instytucji, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie i ofiarność.

Tegoroczne Dni Papieskie rozpoczął Turniej Piłki Nożnej o puchar ks. Proboszcza Wiesława Cygana. W zawodach wzięli udział chłopcy z dwóch kategorii wiekowych z klas I-II i III-IV. W grupie młodszej I miejsce zajął PKS Milenium Skawina, natomiast w grupie starszej I miejsce wywalczył PUKS Pobiedr Paszkówka. Zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem rodziców, kibiców oraz sympatyków dziecięcej piłki nożnej.

 

 

 

W dniu 23 maja odbył się turniej piłki siatkowej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska. W tym roku turniej spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Wzięły w nim udział drużyny dziewcząt i chłopców w wieku gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnych z Krakowa, Skawiny, Tomic, Wadowic, Izdebnika, Przytkowic oraz Kalwarii Zebrzydowskiej. Po oficjalnym otwarciu turnieju przez Pana Burmistrza Zbigniewa Stradomskiego oraz ks. Proboszcza Wiesława Cygana rozpoczęła się rywalizacja sportowa.
Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych zdobył zespół PKS Jadwiga Kraków a w kategorii chłopców PKS Porta Kraków.
Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt ze szkół gimnazjalnych zdobył zespół ALPS Skawinki, a w kategorii chłopców ALPS Wadowice.

 

 

 

Ogromne emocje oraz zacięta rywalizacja towarzyszył, także podczas turnieju tenisa stołowego na hali sportowej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 

Podczas Rajdu, który rozpoczął się na placu przed Kościołem Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, figle płatała pogoda lecz mimo to drużyny dzielnie pokonały wyznaczone trasy rajdu docierając do celu, aby w auli WSD OO. Bernardynów zaprezentować autorskie piosenki, specjalnie przygotowane na te dni. Nad sprawnym przebiegiem Rajdu czuwali jakże dobrze zorganizowani Harcerze 3 Szczepu Cedron w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 

Poezja, proza i muzyka związane z postacią Karola Wojtyły rozbrzmiały we wnętrzach kalwaryjskiego Centrum Kultury, by wypełnić nasze serca i umysły. Tu zaprezentowali swoje talenty uczestnicy tegorocznych przeglądów. Komisje oceniające miały bardzo trudne zadanie, wyłonić najlepszych laureatów z pośród tak wielu utalentowanych uczestników.

Dni Papieskie zakończyły się inauguracją laureatów 25 maja 2013r.w Auli Wyższego Seminarium Duchownego OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie zwycięzcom zostały wręczone nagrody. W podzięce za trud, wsparcie oraz za zaangażowanie sponsorom oraz komisją oceniającym wręczono pamiątkowe medale i dyplomy.

 

 

Zarząd Parafialnego Klubu Sportowego Św. Józef pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się do organizacji XVI Dni Papieskich.

Więcej informacji na stronie: http://www.pksswjozef.cba.pl