Wielkie kolędowanie w Krakowie

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Teatr Regionalny w Krakowie organizuje Korowód Kolędniczy, w którym uczestniczą zespoły folklorystyczne z województwa małopolskiego. W tym roku, tym razem 22 grudnia, w wielkim kolędowaniu ulicami Krakowa brało udział 17 zespołów regionalnych.

Oczywiście nie zabrakło Zespołu Regionalnego „Sami Swoi” z Przytkowic, który - jak zawsze - na kolędowaniu jest obecny.
Tuż po godzinie 16:00 barwny korowód wyruszył spod Barbakanu. Diabły, aniołowie, pastuszkowie i wiele innych postaci przemaszerowało ulicą Floriańską na Rynek, aby na scenie pod Ratuszem wykonać koncert kolęd i pastorałek. Po zaśpiewaniu „obowiązkowych” kolęd przez wszystkie zespoły, przyszedł czas na prezentacje poszczególnych grup. Zespół z Przytkowic zaśpiewał kolędę „Mizerna cicha”, a Karolina Jesa-Wąsak wyrecytowała wiersz o świętach.
Po występach scenicznych przytkowski korowód ośpiewał Sukiennice i Rynek, a potem-niestety- przyszedł czas na powrót. Jednak wkrótce, bo w święto Trzech Króli, zespół po raz kolejny pojedzie do Krakowa promować Gminę Kalwaria Zebrzydowska. I jak zawsze zrobią to profesjonalnie.