Najnowsze wydarzenia

Spotkanie z Wicekurator

Na zaproszenie Burmistrza Miasta w dniu 24 października 2016 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej gościła Pani Halina Cimer – Małopolski Wicekurator Oświaty wraz z Panią Marią Nitka – Dyrektorem Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach.

czytaj dalej »

Wizja terenowa na potoku Cedron

W dniu 18 października 2016 r. odbyło się w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej spotkanie z Kierownikiem Inspektoratu Rejonowego w Oświęcimiu Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych P. Edwardem Kopeć.

czytaj dalej »

Remont przejazdu kolejowego na drodze krajowej

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają remont przejazdu kolejowego w Barwałdzie Średnim leżącego w ciągu drogi krajowej nr 52. Przygotowano objazdy dla samochodów ciężarowych.

czytaj dalej »

Pożar domu w Przytkowicach

W dniu 21.10.2016 do Burmistrza Miasta Kalwaria Zebrzydowska wpłynęła wiadomość  od Komendanta Miejsko-Gminnego OSP Pana Stanisława Brózdy  o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Przytkowice.

czytaj dalej »

Happening "Noś odblaski! –Bądź widoczny na drodze"

Uczniowie klasy V i VI ze Szkoły Podstawowej w Barwałdzie Średnim pod opieką p. Cecylii Dereniowskiej przeprowadzili przed kościołem w Barwałdzie Dolnym happening pod hasłem „ Nos odblaski! Bądź widoczny na drodze”.

czytaj dalej »

Medalista Mistrzostw Europy z wizytą u Burmistrza

Wojciech Czermak z kalwaryjskiego klubu Born2bike brązowy medalista Mistrzostw Europy, Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski w Downhill w środę gościł u Burmistrza Miasta Augustyna Ormantego.

czytaj dalej »

Dwa brązowe medale Sokolików na Mistrzostwach Europy

Za nami już Mistrzostwa Europy. W dniach 15-16.10.2016 w Czechach w Nowym Mieście na Morawach odbywały się najważniejsze w tym sezonie zawody do których klub UKS Sokolik Przytkowice przygotowywał się już od kilku miesięcy. Ekipa Sokolika zdobyła dwa brązowe medale Mistrzostw Europy.

czytaj dalej »

Dzień Edukacji Narodowej w Brodach

Dzień Edukacji Narodowej w każdej szkole obchodzony jest uroczyście tak też było Zespole Szkół nr 2 im. Janusza Korczaka w Brodach.

czytaj dalej »

"Wołanie ze stepów" - spotkanie z Piotrem Hlebowiczem

Po raz kolejny Biblioteka zaprasza na spotkanie z p. Piotrem Hlebowiczem, działającym na rzecz repatriacji Polaków z byłego Związku Radzieckiego. Spotkanie organizowane jest w związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą deportacji Polaków z Ukrainy Sowieckiej na stepy Kazachstanu i wydaniem z tej okazji albumu pt. "Wołanie ze stepów", którego współautorem jest Pan Piotr Hlebowicz.

czytaj dalej »

O realizacji programu Ograniczenia Niskiej Emisji

W dniu 17 października 2016r. kolejną wizytę w Kalwarii Zebrzydowskiej złożyli przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie i Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Krakowie.

czytaj dalej »

Wzorowa łazienka – Zebrzydowice proszą o głosy

Zespół Szkół nr 4 w Zebrzydowicach bierze udział w konkursie „Wzorowa  łazienka”, im więcej głosów tym większa pomoc trafi do Zebrzydowic.

czytaj dalej »

Ślubowanie i pasowanie pierwszaków

W Zespole Szkół nr 4 im. Marii Konopnickiej w Zebrzydowicach w Dniu Edukacji Narodowej nie tylko składano życzenia nauczycielom ale też przyjęto w poczet uczniów dzieci z klasy pierwszej, to był szczególny dzień.

czytaj dalej »

Pociąg pamięci o świętym Janie Pawle II

W piątek, 14 października, o godz. 12:48 na stacji kolejowej zatrzymał się „Pociąg pamięci o świętym Janie Pawle II”. Pielgrzymów powitały dzieci z przedszkola przy Zespole Szkół nr 1 im. M. Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Wiceminister Rozwoju Jadwiga Emilewicz gościła w Kalwarii Zebrzydowskiej

Wiceminister Rozwoju Jadwiga Emilewicz gościła w Kalwarii Zebrzydowskiej, inicjatorem spotkania był  Burmistrz Augustyn Ormanty, w dyskusji uczestniczyli też właściciele lokalnych firm.

czytaj dalej »

Nowe oświetlenie w Barwałdzie Górnym

W dniu 12 października dokonano odbioru wykonanej sieci kablowej i oświetlenia ulicznego w ciągu drogi krajowej nr 52 w miejscowości Barwałd Górny.

czytaj dalej »

Życzenia i kwiaty dla emerytowanych nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej rozweselił serca nie tylko nauczycieli czynnych ale również emerytów z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

czytaj dalej »

Dzień Nauczyciela w Gminie Kalwaria Zebrzydowska

W tym roku Święto Komisji Edukacji Narodowej w Gminie Kalwaria Zebrzydowska obchodzone było w Zespole Szkół nr 3 w Przytkowicach.

czytaj dalej »

Przedszkolaki u Burmistrza

Przedszkolaki z Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprosiły Burmistrza Miasta na uroczystość  „Pasowania na starszaka i starszaka”.

czytaj dalej »

Działalność Inkubatora Kuchennego

Otwarcie Inkubatora Kuchennego w Stryszowie dniu 22 września 2016 r. było naprawdę wielkim wydarzeniem. Dzięki zaangażowaniu i ogromnej życzliwości wielu osób, a przede wszystkim Stowarzyszeniu Gościniec 4 żywiołów, które sprawowało bezpośredni nadzór nad przedsięwzięciem, możemy już spokojnie powiedzieć, że inwestycja zapoczątkowana w 2010 r. zakończyła się sukcesem.

czytaj dalej »

Beskidzki Jarmark Jesienne Przysmaki

9 października 2016 r. w Jastrzębi odbył się Beskidzki Jarmark „Jesienne Przysmaki”. Było to niezwykle barwne wydarzenie – połączenie jarmarku produktów lokalnych z występami artystycznymi, konkursami, zabawami dla dzieci i młodzieży.

czytaj dalej »

Burmistrz zaprosił Premier Beatę Szydło na Uroczyste Otwarcie Sali w Stanisławiu Dolnym

W czasie Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego na Uniwersytecie Rolniczym Burmistrz Augustyn Ormanty zaprosił Panią Premier Beatę Szydło na Uroczyste Otwarcie Sali Gimnastycznej w Stanisławiu Dolnym.

czytaj dalej »

Ankieta - Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Drogi Mieszkańcu i Przedsiębiorco ! Gmina Kalwaria Zebrzydowska przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Zwracamy się z prośbą o wypełnienie Ankiety.

czytaj dalej »

Odblaskowa Szkoła w Brodach

W roku szkolnym 2016/2017 Zespół Szkół nr 2  im. Janusza Korczaka w Brodach przystąpił  po raz kolejny do konkursu „Odblaskowa Szkoła.

 

czytaj dalej »

Rekonesans inwestycji

W dniu 06.10.2016r. Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty wizytował inwestycję prowadzoną na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska pod nazwą: „Termomodernizacja budynku remizy OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej”.

czytaj dalej »

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego zachęcają - Noś odblaski, bądź widoczny

W dniu 3 października 2016 w ramach akcji "Odblaskowa Szkoła" delegacja uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego odwiedziła Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Strona 1 z 5