Najnowsze wydarzenia

Memoriał im. Michała Sarapaty

W najbliższą sobotę 27 sierpnia na stadionie Kalwarianki zorganizowany zostanie  Memoriał im  Michała Sarapaty, w Kalwarii zagrają min.  Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok,  Progres Kraków, AP 21, Karol Wadowice, MKS Kalwarianka. Memoriał będzie się odbywał pod Patronatem Trenera Reprezentacji Polski Adama Nawałki.

Będzie to trzecia edycja Memoriału,  pomysłodawcy organizując Memoriał chcą by pamięć o Michale trwała w pamięci kolejnych młodych zawodników.

czytaj dalej »

Animacje cyrkowe dla dzieci

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza wszystkie dzieci na stadion Kalwarianki w niedzielę, 28 sierpnia. Początek zabawy o 15:00. Będą gigantyczne mydlane bańki, żonglerskie warsztaty. Odważni będą mogli spróbować sił na szczudłach albo poskakać na gigantycznej skakance! Zapraszamy! Wstęp oczywiście wolny!

czytaj dalej »

Znaleziono kocięta

W dniu 23 sierpnia na ul. Weissa w Kalwarii Zebrzydowskiej znaleziono młode koty.

Informację o aktualnym miejscu przebywania zwierząt można uzyskać w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, pokój nr 18 oraz pod numerem telefonu 33 8766 003.

czytaj dalej »

Zaproszenie na dożynki w Barwałdzie Górnym

Proboszcz i Zespół Charytatywny Parafii Miłosierdzia Bożego w Barwałdzie Górnym serdecznie zapraszają na Dożynki i Piknik Rodzinny w dniu 4 września (niedziela) 2016 r.

W programie: występ Kapeli Zbójników z Węgierskiej Górki, prezentacja talentów, grill i inne specjały dobrej kuchni, atrakcje dla dzieci, pokaz zumby, wspólna zabawa taneczna, oprawa muzyczna.

czytaj dalej »

Dożynki w Barwałdzie Dolnym

W niedzielne popołudnie (21.08) przy Kościele Parafialnym w Barwałdzie Dolnym odbyły się dożynki, zorganizowane przez Parafialny Zespół Charytatywny, których celem była pomoc w leczeniu i rehabilitacji małego mieszkańca wsi.

czytaj dalej »

Wybrano najlepszego sołtysa Województwa Małopolskiego 2015

W dniu 20 sierpnia 2016 r. w miejscowości Ropica Górna w Gminie Sękowa rozstrzygnięty został konkurs na najlepszego sołtysa Województwa Małopolskiego 2015 r. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Sołtysów Małopolski i Marszałek Województwa Małopolskiego przy współpracy z Gminą Sękowa.

czytaj dalej »

Kalwaryjskie pieśni w bazylice

Na zakończenie tegorocznego odpustu, w ramach XXI Letniego Festiwalu Muzycznego zorganizowany został Koncert Pieśni Kalwaryjskich w wykonaniu: Ewy Wolak, Marcin Wolaka, Grzegorza Górkiewicza, o. Juliana Śmierciaki OFM oraz o. Azariasza Hessa OFM - kustosza sanktuarium kalwaryjskiego.

czytaj dalej »

Narodowe Czytanie 2016

Tegoroczna, piąta edycja Akcji Narodowe Czytanie odbędzie się w 3 września 2016 r. Lekturą będzie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

czytaj dalej »

Dni otwarte WFOŚiGW w Krakowie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca, czyli 25 sierpnia 2016 r., w godzinach 8.00-15.00 w siedzibie Funduszu (parter, ul. Kanonicza 12).

czytaj dalej »

Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych

W minioną niedzielę (14.08) odbyła się XVIII Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej dla uczczenia pamięci Żołnierzy Polskich – Bohaterów Września 1939 r.

czytaj dalej »

"Czas na biznes w Małopolsce Zachodniej"

W dniach 16.08.2016 r. do 23.08.2016 r. w godzinach 10:00 - 14:00 prowadzony jest nabór uczestników do projektu „Czas na biznes w Małopolsce Zachodniej”.

Celem projektu jest rozwój przedsiębiorczości na terenie Małopolski Zachodniej poprzez udzielenie dotacji na założenie nowych mikroprzedsiębiorstw.

czytaj dalej »

Udział w uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego

W dniu 11.08.2016r. Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty wraz z pracownikiem odpowiedzialnym za zarządzanie kryzysowe i sprawy obronne w gminie wziął udział w uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego.

czytaj dalej »

Jak doszło do realizacji wykopalisk na Górze Żar

Tam, gdzie dzisiaj stoi tablica "Grodzisko Bugaj", niedawno było tylko zarośnięte wybrzuszenie terenu, otoczone zagłębieniem przypominającym zamkową fosę.

czytaj dalej »

Spotkanie "Odsłonięcie tajemnic Góry Żar"

Ponad 60 osób uczestniczyło w spotkaniu o Grodzisku Bugaj, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną i Stowarzyszenie „Niezależni Kalwaria”.

czytaj dalej »

"Nowe kwalifikacje dla twojego sukcesu"

Na terenie powiatu wadowickiego rozpoczęto realizację projektu, który skierowany jest do osób bezrobotnych i długotrwale bezrobotnych powyżej 30 roku życia.

czytaj dalej »

Uroczyste obchody Święta Policji na Wawelu

W dniu 9 sierpnia 2016 r. na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. dr Tomasza Miłkowskiego, Burmistrz Miasta dr hab. inż. Augustyn Ormanty uczestniczył w uroczystości z okazji 97. rocznicy powstania Policji, która odbyła się na Wawelu.

czytaj dalej »

Inwentaryzacja emisji zanieczyszczeń do powietrza

Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Stanisław Kosek informuje, że od 28.07.2016 r. jest przeprowadzana inwentaryzacja emisji zanieczyszczeń do powietrza na wybranych obszarach gminy Kalwaria Zebrzydowska. Zadanie „Wykonanie inwentaryzacji emisji zanieczyszczeń do powietrza wraz z analizą koniecznych działań w zakresie poprawy jakości powietrza na potrzeby aktualizacji Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego”, zostanie wykonane w ramach podpisanej umowy nr IXA/376/SR w dniu 18 maja 2016 r., pomiędzy województwem małopolskim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Małopolskiego, a firmą ATMOTERM S.A.

czytaj dalej »

Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie 2016

Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa zaprasza do udziału w konkursie "Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie 2016" na najlepsze działania Pracodawców na rzecz ułatwiania pracownikom godzenia życia zawodowego z rodzinnym.

czytaj dalej »

Światowe Dni Młodzieży 2016 już za nami

Światowe Dni Młodzieży 2016 dobiegły końca. Gmina Kalwaria Zebrzydowska gościła kilkutysięczna grupę młodzieży, głównie francuskiego pochodzenia. Młodzi ludzie odwiedzili naszą gminę oraz wzięli udział w specjalnie zorganizowanych katechezach i koncertach. Młodzi pielgrzymi zwiedzali nasze miasto, bazylikę Matki Bożej Anielskiej, a także uczestniczyli w nabożeństwach na dróżkach kalwaryjskich.

czytaj dalej »

Odbiory inwestycji

Dokonano odbioru przebudowy i zamiany sposobu użytkowania części pomieszczeń szkolnych na przedszkolne zespołu szkolno-przedszkolnego w istniejącym budynku szkoły nr 56 w Zarzycach Wielkich.

czytaj dalej »

55-lecie PZW Kalwaria Zebrzydowska

W minioną sobotę (30.07) okoliczni wędkarze świętowali jubileusz 55-lecia Koła Wędkarskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Koło powstało w 1961 roku i liczyło wówczas 46 członków, obecnie 124.

czytaj dalej »

Matka Boża Kalwaryjska na Światowych Dniach Młodzieży

W dniu 31 lipca 2016 r. w kalwaryjskiej bazylice miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Na zaproszenie komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży oraz wolontariuszy, ikona Matki Bożej Kalwaryjskiej została przewieziona do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

czytaj dalej »

XXI Letni Festiwal Muzyczny

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na koncerty XXI Letniego Festiwalu Muzycznego, które w tym roku odbywają się od 25 czerwca do 27 sierpnia. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach oraz na stronie kalwaryjskiego sanktuarium.

czytaj dalej »

Żniwa na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska

W dniu 28 lipca 2016 r. przeprowadzony został rekonesans na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska, dotyczący przebiegu i zaawansowania prac związanych ze zbiorem zbóż.

czytaj dalej »

O puchar burmistrza

Turniej w piłce nożnej klubów sportowych z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska został w tym roku zorganizowany w dniach 30-31  lipca 2016 r. na boisku Ludowego Klubu Sportowego w Leńczach.

czytaj dalej »

Strona 1 z 13