Najnowsze wydarzenia

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie Programu Ograniczenia Niskiej Emisji

W dniu 19.07.2016 r. odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej – dr hab. inż. Augustyna Ormantego z mieszkańcami, którzy złożyli wniosek o udział w „Programie Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska”.

czytaj dalej »

Niezbędnik uczestnika ŚDM

Zbiór podstawowych informacji organizacyjnych dla osób planujących pobyt w Krakowie w dniach 26.07-1.08 w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

czytaj dalej »

Festiwal Młodych

czytaj dalej »

Tymczasowe przeniesienie przystanku autobusowego przy al. Jana Pawła II

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej uprzejmie informuje, iż w związku z organizacją na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska uroczystości związanych z obchodami Światowych Dni Młodzieży, w dniach 26.07.2016 - 29.07.2016 zamknięta dla ruchu będzie część al. Jana Pawła II.

czytaj dalej »

Święto Policji 2016

W dniu 15 lipca 2016 r. Burmistrz Miasta dr hab. inż. Augustyn Ormanty uczestniczył w obchodach Święta Policji, które w tym roku miały miejsce w Kleczy Górnej.

czytaj dalej »

Zmiana organizacji ruchu w związku z ŚDM

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, że w związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży w okresie od 26 do 29 lipca zmianie ulegnie organizacja ruchu na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska.

czytaj dalej »

Tour de Pologne w Kalwarii

W dniu 14 lipca, jak przed rokiem, przez Rynek w Kalwarii Zebrzydowskiej przejechał peleton kolarzy - uczestników 73. Tour de Pologne, w czasie jednego z etapów, wiodącego z Zawiercia do Nowego Sącza.

czytaj dalej »

"Tajemnice Góry Żar - Grodzisko Bugaj"

Sukces przeprowadzonych wykopalisk archeologicznych na Grodzisku Bugaj we wrześniu 2015 roku oraz ranga dokonanych tam odkryć wymusiły konieczność wydania informatora poświęconego temu dokonaniu.

czytaj dalej »

Półkolonia letnia w Szkole Podstawowej w Zarzycach Wielkich

W dniach 4-8 lipca 2016 roku odbyły się zajęcia półkolonii letniej dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zarzycach Wielkich.

czytaj dalej »

Komunikat MZWiK w związku z ŚDM

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. zwraca się z prośbą, aby podczas Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) zwrócić szczególną uwagę na racjonalne korzystanie z wody miejskiej i ograniczenie jej zużycia wyłącznie do celów spożywczych i sanitarnych - nie należy wody z sieci miejskiej używać do mycia samochodów, placów, podlewania trawników i ogrodów oraz napełniania basenów.

czytaj dalej »

XXI Letni Festiwal Muzyczny

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na koncerty XXI Letniego Festiwalu Muzycznego, które w tym roku odbywają się od 25 czerwca do 27 sierpnia. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach oraz na stronie kalwaryjskiego sanktuarium.

czytaj dalej »

Półkolonia letnia w Zebrzydowicach

W dniach 4 - 8 lipca dwadzieścioro dzieci uczestniczyło w półkolonii letniej finansowanej przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

VI Posiedzenie Forum Małopolski Zachodniej

6 lipca 2016 r. podczas VI posiedzenia Forum Małopolski Zachodniej w Wadowicach z udziałem Burmistrza Augustyna Ormantego przedmiotem dyskusji i głosowania były projekty dotyczące rozwoju lokalnych zasobów subregionów, lokalnych tras turystycznych i gospodarki wodno-kanalizacyjnej.

czytaj dalej »

Rekonesans przy DK52

W dniu 7 lipca br. Burmistrz Miasta dr hab. inż. Augustyn Ormanty wraz z sołtysem wsi Barwałd Średni, Radnym Powiatowym Pawłem Odrobiną dokonali rekonesansu prac związanych z budową chodnika przy drodze krajowej 52.

czytaj dalej »

Więcej pociągów na torach podczas ŚDM

W związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży na tory w naszej okolicy wyjadą dodatkowe pociągi! Z powiatu wadowickiego do Krakowa i z powrotem będzie można dojechać 70 składami.

czytaj dalej »

II Pielgrzymka Krystyn

Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na II Pielgrzymkę Krystyn do sanktuarium kalwaryjskiego oraz na wspólne imieniny, które odbędą się 24 lipca 2016 r.

czytaj dalej »

Zawody sportowo-pożarnicze gminy Kalwaria Zebrzydowska

W dniu 25 czerwca 2016 r. na stadionie MKS Kalwarianka w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Kalwaria Zebrzydowska, w których udział wzięło 12 drużyn seniorów (w tym 3 kobiece drużyny pożarnicze) oraz 8 drużyn MDP (w tym 5 kobiecych).

czytaj dalej »

Wakacyjne to i owo - Kraków "spacerowo"

W dniach 28 czerwca i 30 czerwca br. młodzież gimnazjalna z obszaru Gminy Kalwaria Zebrzydowska uczestniczyła w lekcjach muzealnych. Wśród uczestników byli uczniowie z Kalwarii Zebrzydowskiej, Brodów, Leńcz i jeden uczestnik z Zebrzydowic.

czytaj dalej »

Sukces zawodnika SKS Grass-Hopper Kalwaria

Na rozegranych w czerwcu br. w Sosnowcu Mistrzostwach Polski Młodzików w szpadzie, Mikołaj Radosz, zawodnik SKS Grass Hopper, wywalczył tytuł wicemistrza Polski. W dotychczasowej karierze sportowej jest to najlepszy wynik jaki uzyskał.

czytaj dalej »

Nowa tablica informacyjna na Górze Żar

Nieformalna Grupa „Historycy” reprezentowana przez Piotra i Wojciecha Moskałów, w ramach współpracy z Lokalną Grupą Działania Stowarzyszeniem „Gościniec 4 Żywiołów” pozyskała grant na zadanie „Wykonanie i zamontowanie tablicy informacyjnej na ruinach zamku Barwałd”.

czytaj dalej »

Wodociąg Przytkowice-Grabie

Trwają prace związane z rozbudową sieci wodociągowej na terenie m. Przytkowice. Nowy wodociąg zapewni dodatkowe źródło zaopatrzenia w wodę dla gminy Kalwaria Zebrzydowska poprzez połączenie z siecią na terenie gminy Skawina.

czytaj dalej »

Małopolska - tu wszystko się zaczęło

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zrealizował multimedialny projekt "Małopolska – tu wszystko się zaczęło". Inicjatywa objęta została honorowym patronatem metropolity krakowskiego, kard. Stanisława Dziwisza.

czytaj dalej »

Bezpiecznie w szkole i na wakacjach

W ramach szeroko pojętej profilaktyki i przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wakacjami, w Zespole Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim w dniach 10 i 17 czerwca 2016 r. odbyły się dwa ważne wydarzenia: coroczna próbna ewakuacja szkoły i spotkanie z policjantem.

czytaj dalej »

Patryk Łuczak z ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim finalistą konkursu wojewódzkiego

Duży sukces odniósł uczeń kl. II ZS nr 7 w Barwałdzie Średnim – Patryk Łuczak, który uzyskał tytuł finalisty konkursu zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie pt.: „Opowiem Ci o Małopolsce – moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie”.

czytaj dalej »

Gala edukacyjna

Już po raz kolejny, w dniu 23 czerwca 2016 r. w Sali Widowiskowej, odbyła się Gminna Gala Edukacyjna, podsumowująca osiągnięcia uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w roku szkolnym 2015/2016.

czytaj dalej »

Strona 1 z 12