Najnowsze wydarzenia

Będzie bezpieczniej na drodze krajowej

W Kalwarii Zebrzydowskiej gościła Agnieszka Wachowska Zastępca Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. Burmistrz Augustyn Ormanty podziękował pani dyrektor za  ostatnie inwestycje GDDKiA Kraków w miejscowościach Barwałd Średni, Barwałd Górny, Brody i Kalwaria Zebrzydowska.

czytaj dalej »

Spotkanie organizacyjne „Akcja zima” - wykaz

W dniu 7 grudnia 2016 r. odbyło się spotkanie organizacyjne „Akcja Zima”.

czytaj dalej »

Burmistrz Miasta pomocnikiem św. Mikołaja

Jak co roku Burmistrz Miasta odwiedził wszystkie przedszkola z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska, pomagając Św. Mikołajowi w rozdaniu maluchom słodkich podarunków.

czytaj dalej »

Warto wspominać

W czwartek 24 listopada 2016 r. już po raz dziewiąty w lokalu Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Wieczór Wspomnień. Jego celem jest przywoływanie wspomnień osób zasłużonych dla Kalwarii i okolic. Tę cenną inicjatywę TPKZ realizuje od 2007 roku.

czytaj dalej »

Zimowy Festiwal Anioł w Miasteczku

Zapraszamy do Lanckorony na coroczny festiwal zimowy. Pierwsze anielskie spotkania rozpoczną się już w piątek 9 grudnia, w sobotę Anioły sfruną na lanckoroński rynek i będą gościły do niedzieli. Podczas Festiwalu wiele atrakcji, spotkania, warsztaty oraz Targi Świąteczne twórców i artystów, a także lokalnych rolników i producentów.

czytaj dalej »

Odbiór prac w Przytkowicach i Zebrzydowicach

Dokonano odbioru chodników w miejscowościach Zebrzydowice i Przytkowice.

czytaj dalej »

Piąte „Andrzejki z ortografią”

Zespół Szkół nr 3 w Przytkowicach zorganizował piąte już  gminne zmagania z ortografią.

czytaj dalej »

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych

W związku z opracowaniem „Diagnozy czynników i zjawisk kryzysowych, skali i charakteru potrzeb rewitalizacyjnych w Gminie Kalwaria Zebrzydowska” oraz wyznaczonych obszarów zdegradowanych i obszaru rewitalizacji, pragniemy Państwa zaprosić do wzięcia udziału w konsultacjach oraz zgłaszania uwag do w/w dokumentu.

czytaj dalej »

Młodzi z Przytkowic proszą o głosy

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 3  w Przytkowicach biorą udział w „Projekcie z klasą” i proszą o nasze głosy. Projekt nazwali  „Świat na scenie, czyli przedstawienie”. Głosowanie trwa od 1 do 15 grudnia.

czytaj dalej »

Zebranie sołectwa Przytkowice

W dniu 27 listopada 2016 roku odbyło się zebranie sołectwa Przytkowice, w którym wzięło udział 50 osób oraz zaproszeni goście.

czytaj dalej »

Spotkanie hodowców gołębi pocztowych

Dnia 3 grudnia w świetlicy wiejskiej w Barwałdzie Średnim spotkali się hodowcy gołębi pocztowych z Oddziału Kalwaria Zebrzydowska PZHGP aby uroczyście zakończyć sezon 2016.

czytaj dalej »

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

1 grudnia 2016 roku w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej swój program zaprezentował Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Andrychów". Koncert zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kalwarii Zebrzydowskiej dla osób niepełnosprawnych, ich rodziców, przyjaciół i sympatyków z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

czytaj dalej »

Zapraszamy na "Białego Orlika"

W sobotę 3 grudnia rusza nasze lodowisko! Zapraszamy na "Białego Orlika"! Lodowisko czynne jest codziennie od 10:00 do 21:00. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy.

czytaj dalej »

Komendant Wojewódzki Policji z wizytą w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniu 28 listopada u Burmistrza Miasta Augustyna Ormantego gościł  Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie  nadinspektor dr Tomasz Miłkowski. Rozmawiano  o bezpieczeństwie na terenie gminy.  Burmistrz Kalwarii prosił o zwiększenie liczby funkcjonariuszy w Kalwaryjskim Komisariacie i na tą okoliczność wręczył petycję.

czytaj dalej »

Informacja o pyłomierzu

Informacja o wniosku „Płuc Kalwarii” w sprawie zakupu pyłomierza.

czytaj dalej »

Premiera najnowszej książki Joanny Szarańskiej

W środę 23 listopada 2016 r. w kalwaryjskiej Bibliotece odbyła się premiera najnowszej książki Joanny Szarańskiej „Kocha, lubi, szpieguje”.

czytaj dalej »

Burmistrz podpisał porozumienie z GDDKiA

W dniu 25 listopada u Burmistrza Miasta gościł pan Ryszard Żakowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Krakowa.

czytaj dalej »

Wernisaż prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

W Sali im. Wojciecha Weissa w "Starym Kinie" w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się wernisaż malarski uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zebrzydowicach. Wystawę oglądać będzie można do końca grudnia.

czytaj dalej »

Pamiętali o kolejowej tragedii

Przed 72 laty, 24 listopada 1944 roku w Barwałdzie Średnim pociąg osobowy relacji Zakopane-Kraków  zderzył się z transportem wojskowym. Według niepełnych danych zginęło wówczas około 130 osób, a 60 odniosło rany. W czwartek zapalono znicze, oddano hołd wszystkim ofiarom tragedii.

czytaj dalej »

Mistyczna Syberia z Arunem

To było inne niż zwykle spotkanie słuchaczy Akademii Wcześniej Urodzonych. Gościem był podróżnik, a ostatnio pisarz Arun Milcarz, a tematem naszej wędrówki była Syberia.

czytaj dalej »

Rekonesans inwestycji

Burmistrz Augustyn Ormanty 18.11.2016 r. dokonał rekonesansu trwających prac inwestycyjnych na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska.

czytaj dalej »

Zebranie wiejskie sołectwa Zarzyce Wielkie

W dniu 20 listopada 2016 roku odbyło się zebranie wiejskie sołectwa Zarzyce Wielkie, w którym wzięło udział 21 osób, w tym zaproszeni goście.

czytaj dalej »

Bal Sylwestrowy w ZS nr 2 w Brodach

Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 2 im. Janusza Korczaka w Brodach zaprasza na Bal Sylwestrowy 2017.

czytaj dalej »

Floriany 2016

Ruszył Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów Floriany.

czytaj dalej »

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to święto pracowników pomocy społecznej. W okolicznościowym spotkaniu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej udział wziął Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty przekazując pracownikom MOPS wiele ciepłych słów i podziękowań za ich trudną, wymagającą pracę. Podkreślając też bardzo sprawne realizowanie programu Rodzina 500 plus.

czytaj dalej »

Strona 1 z 7