Najnowsze wydarzenia

Wakacje z Biblioteką 2016

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza  na zajęcia wakacyjne w okresie czerwiec – lipiec 2016.

czytaj dalej »

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

W dniu 19 maja 2016 r. w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej Jubileusz 50-Lecia Pożycia Małżeńskiego świętowali mieszkańcy Gminy Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Turniej tenisa stołowego z okazji XIX Dni Papieskich

W środę 18 maja w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się okolicznościowy turniej tenisa stołowego z okazji XIX Dni Papieskich.

czytaj dalej »

Dzień Dziecka

Szukanie skarbu, malowanie gigantycznych marynarskich kolorowanek, łowienie nagród, skoki na dużych piłkach, przejście marynarskimi tunelami to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy w tym roku z okazji Dnia Dziecka.

czytaj dalej »

Zagłosuj na nasze Podwórko Nivea

Konkurs stratuje 5 maja. Każdy, bez względu na wiek, może głosować raz dziennie z danego adresu e-mail. Ważna jest systematyczność, czyli codzienne głosowanie i zachęcanie znajomych na Facebooku, ale przede wszystkim bezpośrednio rodziny i znajomych. Głosowanie potrwa do 3 czerwca (I tura) lub 30 czerwca (II tura).

czytaj dalej »

Kalwaryjska Droga Światła

W ramach XIX Dni Papieskich, Parafialny Klub Sportowy św. Józef zorganizował w piątek 13 maja Miejską Drogę Światła.

czytaj dalej »

Srebrny Jubileusz O. Kustosza

14 maja 2016 br. w Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się Srebrny Jubileusz 25-lecia kapłaństwa Kustosza O. Azariasza Jacka Hessa.

czytaj dalej »

Wizyta w MPO Kraków

W dniu 12.05.2016 na zaproszenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Spółka z o.o. w Krakowie wizytę w siedzibie krakowskiej spółki złożyli nauczyciele z Gminy Kalwaria Zebrzydowska wraz z pracownikiem Urzędu Miasta.

czytaj dalej »

Turniej o Puchar Burmistrza - XIX Dni Papieskie

W dniu 16 maja 2016 r. odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska. W turnieju rozgrywanym w dwóch salach sportowych udział wzięło 17 drużyn. Zmaganiom sportowym towarzyszyły niesamowite emocje i niespotykane zwroty akcji o czym świadczy fakt, że większość meczów rozstrzygnięta została dopiero w tie-breaku.

czytaj dalej »

II Charytatywny Bieg na Golgotę

Kiepskawa pogoda nie odstraszyła biegaczy i ponad 110 osób pojawiło się w sobotę (14 maja) na starcie II Charytatywnego biegu na Golgotę. W tym roku biegając pomagaliśmy Kacperkowi Wilkowi z Barwałdu, który wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji. Kacperek jest przedszkolakiem. Cierpi na na zespół Larsena i torbiel zamóżdżkową.

czytaj dalej »

Omówienie przebiegu ewakuacji urzędu

Zgodnie z Planem Działania Gminy Kalwaria Zebrzydowska w 2016 roku oraz mając na uwadze prawidłowe zabezpieczenie 31 Światowych Dni Młodzieży, na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska w dniu 9 maja 2016 r. Burmistrz Miasta przeprowadził praktyczne ćwiczenie

czytaj dalej »

Majówka u Bonifratrów

Z inicjatywy Stowarzyszenia Dobroczynnego im. Mikołaja Zebrzydowskiego, w sobotnie popołudnie (7 maja) odbyła się Majówka u Bonifratrów.

czytaj dalej »

Patriotyczne Śpiewanie

5 maja 2016 r. dla uczczenia 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, kultywując tradycje patriotyczne, Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowało Patriotyczne Śpiewanie w lokalu Towarzystwa przy ul. Mickiewicza 2.

czytaj dalej »

Nie zabijajmy pszczół

W maju 2016 r. Wadowickie Koło Pszczelarskie rozpoczęło akcję edukacyjną „Nie zabijaj pszczół”. To inicjatywa edukacyjna mająca na celu propagowanie wiedzy na temat pszczół i uświadomienie lokalnej ludności, że ich działania - przede wszystkim stosowanie środków ochrony roślin i innych pestycydów w przydomowych ogrodach i sadach, zabijają pszczoły i niszczą nasze zdrowie.

czytaj dalej »

Turniej piłki nożnej z okazji XIX Dni Papieskich

W sobotę 7 maja 2016 r. na Orliku w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się turniej piłki nożnej w ramach XIX Dni Papieskich. Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych.

czytaj dalej »

Wizyta Marszałka Województwa Małopolskiego

W odpowiedzi na zaproszenie Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 05maja 2016 r. wizytował w naszym mieście Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Jacek Krupa.

czytaj dalej »

V Forum Małopolski Zachodniej

6 maja br. Burmistrz Augustyn Ormanty wziął udział w V posiedzeniu Forum Małopolski Zachodniej. Tym razem w Oświęcimiu członkowie Forum i stali ich zastępcy obradowali nad kwalifikacją merytoryczna kart projektów

czytaj dalej »

Gminny Dzień Strażaka

4 maja 2016 r. na terenie Konwentu Ojców Bonifratrów Pod Wezwaniem Świętego Floriana w Zebrzydowicach strażacy ochotnicy gminy Kalwaria Zebrzydowska świętowali gminny dzień strażaka.

czytaj dalej »

Zebrzydowice Bieńkowice mają nowego sołtysa

W dniu 5 maja 2016 r. Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej przywitali nowego sołtysa sołectwa Zebrzydowice Bieńkowice - Pana Macieja Musiała.

czytaj dalej »

Wyprawa w Niebiańskie Góry

W Niebiańskie Góry, czyli Tien-szan wybierzemy się razem z Pauliną Kozub. Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza na spotkanie w „Starym Kinie” w najbliższy wtorek 10 maja o godz. 17:00. Wstęp wolny.

czytaj dalej »

Znaleziono psa

Znaleziono zadbanego psa rasy mieszanej w młodym wieku w miejscowości Leńcze.

czytaj dalej »

Biała Niedziela

W dniu  24 kwietnia 2016 roku Stowarzyszenie Bene Factum wspólnie z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej pod patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej przeprowadziło inicjatywę pod nazwą „Biała Niedziela”, mającą na celu promocję i ochronę zdrowia.

czytaj dalej »

Święto Konstytucji 3 Maja

Przedstawiciele kalwaryjskiego samorządu, delegacje szkół, strażaków OSP, instytucji a także mieszkańcy uczcili 225. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. proboszcz Wiesław Cygan.

czytaj dalej »

Maj z Biblioteką

Rozpoczął się maj, najbardziej bibliotekarski miesiąc roku. W tym okresie obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja) oraz Tydzień Bibliotek (8-15 maja).

czytaj dalej »

XII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

Dnia 26 kwietnia 2016 roku w ZS nr 8 w Stanisławiu Dolnym odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II, pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyna Ormantego. Współorganizatorem Konkursu był ZS nr 5 w Barwałdzie Górnym.

czytaj dalej »

Strona 1 z 9