Najnowsze wydarzenia

Bezpłatne szkolenia, stypendia szkoleniowe, płatne staże, bezzwroitne dotacje - zaproszenie do projektu

Firma WYG Consulting Sp. z o.o., w partnerstwie z Małopolskim Związkiem Pracodawców LEWIATAN realizuje projekt outplacementowy finansowany ze środków Unii Europejskiej, skierowany do pracowników przewidzianych do zwolnienia, zagrożonych zwolnieniem z pracy, osób zwolnionych oraz odchodzących z rolnictwa zamieszkujących Subregion Małopolski Zachodniej.

czytaj dalej »

Promocja książek - "Na Kalwaryie - 400 lat pielgrzymowania do Kalwarii", "Fundatorzy Kalwarii Zebrzydowskiej"

W piątek, 24 września 2016 r. w Bibliotece Publicznej, gościliśmy autorów nowych publikacji o historii Kalwarii Zebrzydowskie, jej założycielach, początkach istnienia i funkcjonowaniu na przestrzeni wieków. Inicjatorami i wydawcami opracowań jest Stowarzyszenie „Niezależni Kalwaria”.

czytaj dalej »

Podsumowanie akcji czytelniczej Zaczytana Kalwaria 2016

24 września na uroczystym spotkaniu w Bibliotece podsumowano pierwszą edycję akcji czytelniczej Zaczytana Kalwaria, projektu adresowanego do dorosłych czytelników Biblioteki Publicznej Wypożyczalni dla dorosłych, filii bibliotecznych w Brodach, Leńczach, Stanisławiu Dolnym, Przytkowicach.

czytaj dalej »

Profesor Jerzy Trela w kalwaryjskiej Bibliotece

W sobotnie popołudnie, 24 września 2016 r., w Bibliotece Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej gościł wybitny aktor i pedagog Pan Jerzy Trela.

czytaj dalej »

Otwarto Przedszkole w Zarzycach Wielkich

W sobotę  24 września br. odbyło się uroczyste otwarcie Publicznego Przedszkola w Zarzycach Wielkich.

czytaj dalej »

Wzorowa łazienka – Zebrzydowice proszą o głosy

Zespół Szkół nr 4 w Zebrzydowicach bierze udział w konkursie „Wzorowa  łazienka”, im więcej głosów tym większa pomoc trafi do Zebrzydowic.

czytaj dalej »

Zapraszamy mieszkańców - Pociąg Retro w Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę 1 października na stację Kalwaria Zebrzydowska - Lanckorona o godz 11:47 przyjedzie zabytkowy pociąg. Zapraszamy mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, przygotowano sporo atrakcji.

czytaj dalej »

"Migajmy razem!"

Nie wszystkie osoby głuche znają dobrze język polski. Większość z nich używa na co dzień języka migowego. Nie unikajmy kontaktu z osobami głuchymi - bądźmy swobodni, otwarci i życzliwi.

czytaj dalej »

Weź paragon ze sobą - startuje akcja informacyjna

Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się niewydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i niezabieranie ich ze sobą, kiedy je otrzymują. Izba Skarbowa w Krakowie zachęca do zapoznania się ze szczegółami kampanii.

czytaj dalej »

Strażacy z OSP Przytkowice zdominowali powiatowe zadowdy

Na stadionie andrychowskiego Beskidu odbyły się VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP. Zawody zdominowali strażacy z OSP Przytkowice,  wygrali we wszystkich kategoriach: dziewcząt, chłopców, kobiet i mężczyzn.

czytaj dalej »

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Ruszył program pod nazwą „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. W ramach tego programu  za pomocą interaktywnej strony można będzie przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Informacje te będą następnie podlegały weryfikacji przez Policję.  Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapy.

czytaj dalej »

Uruchomiono „Inkubator Kuchenny”

W Gminie Stryszów uruchomiono „Inkubator Kuchenny”, działający w zmodernizowanym budynku dawnej szkoły na Bugaju Zakrzowskim.

czytaj dalej »

Wernisaż w piątek

Przed nami jubileuszowa wystawa malarstwa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej. Na wernisaż CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza w piątek 30 września o 17:00 do Starego Kina.

 

czytaj dalej »

Tę wystawę powinien zobaczyć każdy

Do końca września na kalwaryjskim Rynku oglądać można wystawę poświęconą rodzinie Ulmów z Markowej. Ulmowie, ośmioosobowa rodzina, rozstrzelani zostali za ukrywanie Żydów podczas drugiej wojny światowej.

czytaj dalej »

Zapraszamy na jesienny jarmark

Beskidzki Jarmark "Jesienne Przysmaki" odbędzie się w dniu 9 października 2016 na Boisku Sportowym w Jastrzębi (Gmina Lanckorona). Wydarzenie będzie połączeniem występów artystycznych m.in. Gminnej Orkiestry Dętej z Lanckorony, dziecięcych zespołów regionalnych oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Jastrzębi z Jarmarkiem Produktów Lokalnych na którym zaprezentują się m.in Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Lokalnej Grupy Działania "Gościniec 4 żywiołów" i Spółdzielnia Socjalna "Smaki Gościńca".

czytaj dalej »

Ochronne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 26 września do 5 października 2016 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

czytaj dalej »

Znaleziono psa

W Brodach znaleziono sukę rasy mieszanej, wiek około 1 rok, waga 11 kg.

Informację o aktualnym miejscu przebywania zwierzęcia można uzyskać w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej pokój nr 18 oraz pod numerem telefonu 33 8766 003.

czytaj dalej »

Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała 203 tys. 398 zł na ograniczenie niskiej emisji

Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej w Krakowie dotację w wysokości 203.398,00 zł.

czytaj dalej »

Targi Meblowe w Kalwarii 1 - 9 października 2016

Cech Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej serdecznie zaprasza na Targi Meblowe, odbędą się w dniach 1 - 9 października 2016 r.

czytaj dalej »

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom, które z różnych powodów znalazły się w trudnej sytuacji. Już po raz piąty Paczka wystartuje również na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. Obecnie poszukują wolontariuszy.

czytaj dalej »

Akademia Wczesnych Urodzonych 2016/2017

4 października startuje kolejny rok akademicki Akademii Wcześniej Urodzonych w CKSiT.

czytaj dalej »

Zespół Sami Swoi promował Ogórka Kalwaryjskiego

Zespół Regionalny „Sami Swoi” z Przytkowic wziął udział w Małopolskim Konkursie Potraw i Wyrobów Regionalnych.

 

czytaj dalej »

Zebrania w Zarzycach Małych, Stanisławiu Dolnym i Leńczach

W dniach 17-18 września odbyły  się zebrania wiejskie w Zarzycach Małych, Stanisławiu Dolnym i Leńczach.

czytaj dalej »

Podsumowanie Światowych Dni Młodzieży

W niedzielę podsumowano Światowe Dni Młodzieży,  na spotkanie zaprosił Parafialny Komitet Organizacyjny.

czytaj dalej »

Trwa nabór do UKS Olimp

Po przerwie wakacyjnej UKS Olimp Leńcze wznawia treningi i zaprasza wszystkich zainteresowanych - chłopców i dziewczęta w wieku 5 - 11 lat, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z piłką nożną. Pierwsze spotkanie 19 września 2016 (poniedziałek) o 18:00 - sala gimnastyczna w szkole w Leńczach.

czytaj dalej »

Strona 1 z 15