Najnowsze wydarzenia

Autorski debiut Joanny Szarańskiej

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Kaliny. Długa biała suknia, ukochany mężczyzna u boku i uroczyste słowa „I nie opuszczę cię aż do śmierci”. Piękny sen pryska, kiedy przed ołtarzem okazuje się, że pan młody zostanie tatusiem… dziecka innej kobiety.

czytaj dalej »

Odbiory inwestycji

Dokonano odbioru robot budowlanych polegających na ociepleniu i wykonaniu elewacji budynku szatni Klubu Sportowego w Brodach.

czytaj dalej »

VI posiedzenie Konwentu Burmistrzów, Wójtów u Starosty Wadowickiego

W dniu 20 czerwca 2016r. Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska dr hab. inż. Augustyn Ormanty, Pani Renata Borończyk - Sekretarz Gminy Kalwaria Zebrzydowska oraz Pani Bożena Mróz-Tumidajska - Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. uczestniczyli w VI posiedzeniu Konwentu Burmistrzów, Wójtów na zaproszenie Starosty Wadowickiego Pana Bartosza Kalińskiego, które odbyło się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wadowicach.

czytaj dalej »

Rekonesans inwestycji

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej wizytował dwie inwestycje prowadzone przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska tj. budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym z zapleczem, biblioteką i świetlicą oraz przebudowę i zmianę sposobu użytkowania części pomieszczeń szkolnych na przedszkolne w budynku szkoły w Zarzycach Wielkich.

czytaj dalej »

UWAGA - UPAŁY [23-26 czerwca 2016]

Od godz. 12:00 dnia 23.06.2016 do godz. 18:00 dnia 26.06.2016 prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C.

Stopień zagrożenia: 2.

czytaj dalej »

Gość Nieoczekiwany

W dniach 17 i 19 czerwca Grupa Teatralna „Gim-ta dra” z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowała widowisko pt.: „Gość Oczekiwany”. Przedstawienie według autorstwa Zofii Kossak Szczuckiej wyreżyserowała Pani Bernadetta Słonina.

czytaj dalej »

Wakacyjny Dzień Nordic Walking

20 czerwca bieżącego roku na terenie Konwentu Bonifratrów odbył się „Wakacyjny Dzień Nordic Walking”. Projekt został współfinansowany przez Gościniec 4 Żywiołów oraz Stowarzyszenie Dobroczynne im. Mikołaja Zebrzydowskiego.

czytaj dalej »

Rada Lokalnych Przedsiębiorców

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej, dr hab. inż. Augustyn Ormanty powołał Radę Lokalnych Przedsiębiorców jako organ doradczy do spraw gminnego rozwoju gospodarczego. Wspólne inicjatywy i działania przyczynią się do wzmocnienia promocji i ożywienia lokalnej przedsiębiorczości.

czytaj dalej »

Kolejny sukces Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej

18 czerwca 2016 roku odbył się w Krakowie IV Festiwal „Brzdące dźwiękiem malujące”, skierowany do najmłodszych uczniów szkół muzycznych pierwszego stopnia. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dwóch grupach wiekowych.

czytaj dalej »

Informacja dotycząca prognozowanych upałów

Zgodnie z prognozą IMGW w ciągu najbliższych dni (23-26 czerwca) na obszarze całego kraju będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura (od 30°C do 35°C). W weekend (25/26) można spodziewać się burz, miejscami z gradem, głównie w południowo-zachodniej części kraju.

czytaj dalej »

Współpraca Biblioteki ze szkołami średnimi

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej nawiązała współpracę ze szkołami średnimi z terenu miasta – Zespołem Szkół i Placówek  Oświatowych  im. Mikołaja Kopernika oraz Zespołem Szkół  im. Komisji Edukacji Narodowej. Celem była  wspólna promocja czytelnictwa wśród młodzieży.

czytaj dalej »

Śladami Karola Malczyka

W Sali Weissa otwarta została wystawa pt. "Śladami Karola Malczyka". Twórczość artysty z Barwałdu Średniego w pracach plastycznych uczniów". Autorami rysunków sepią i kolaży są uczniowie Gimnazjum w Brodach i Barwałdzie Średnim. Był to wspólny projekt edukacyjny poświęcony twórczości artysty malarza Karola Malczyka, pochodzącego z Barwałdu Średniego.

czytaj dalej »

Jordanowski piknik Eko-Energia

Urząd Miasta Jordanowa zaprasza do udziału w rodzinnym pikniku ekologicznym, organizowanym w ramach programu Dratewka przez Polską Akademię Nauk, w niedzielę 26 czerwca 2016 r. w godz. 11.00 – 16.00 w Jordanowie (Rynek).

czytaj dalej »

Dni Kalwarii 2016

Grzegorz Hyży, Kabaret Nowaki, Zgredybillies, We Mgle Official, Shaman, Milano, Andre i mnóstwo innych atrakcji - oto program tegorocznych Dni Kalwarii.

czytaj dalej »

Wakacje z CKSiT

Oto propozycje Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej na nadchodzące wakacje! Czekają na wasze zgłoszenia. Pamiętajcie, kto pierwszy, ten lepszy!

czytaj dalej »

To już 15. spektakl!

To 8 rok działalności koła teatralnego „Na Przekór” w Gimnazjum nr 3 w Przytkowicach i już 15 spektakl. W tym roku mogliśmy obejrzeć sztukę Kopciuszek w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 3 im. Agaty Mróz Olszewskiej w Przytkowicach. Premiera miała miejsce 9 czerwca 2016r. w sali Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

czytaj dalej »

Szczeniaki do adopcji

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, że mieszkańcy Zebrzydowic–Bieńkowic znaleźli porzucone szczeniaki. Bliższe informacje można uzyskać w Referacie Rolnictwa, Nieruchomości i Planowania Przestrzennego pod nr telefonu 33 8766 003.

czytaj dalej »

Festyn Rodzinny

Dnia 12 czerwca 2016 roku na terenie boiska sportowego LZS Olimpia Zebrzydowice odbył się Festyn rodzinny zorganizowany przez rodziców, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Zebrzydowicach.

czytaj dalej »

Przygoda z Baltie - kolejny sukces

W tym roku szkolnym 7 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Przytkowicach postanowiło wziąć udział w konkursie tematycznym, organizowanym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty - Małopolskie Baltie 2016.

czytaj dalej »

Rok jubileuszowy w Zespole Szkół nr 6 w Leńczach

Rok szkolny 2015/2016 był rokiem wyjątkowym w Zespole Szkół nr 6 im. Bohaterów Westerplatte w Leńczach, ponieważ obchodzono jubileusz 140-lecia szkolnictwa w tej miejscowości. Od września 2015 r. do czerwca 2016 r. podejmowane były w związku z tym wydarzeniem różne działania.

czytaj dalej »

Gmina Kalwaria Zebrzydowska przystąpiła do Programu Dratewka

Program Dratewka jest pilotażowym programem redukcji niskiej emisji w oparciu o wykorzystanie lokalnych zasobów biomasy. Jest skierowany do osób fizycznych, podmiotów gospodarczych, jednostek samorządowych oraz organizacji pozarządowych.

czytaj dalej »

Spotkanie z sołtysami i przewodniczącymi zarządów osiedli

W dniu 13 czerwca 2016 r. w Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, na zaproszenie Burmistrza Miasta dr hab. inż. Augustyna Ormantego, zostało zorganizowane spotkanie z sołtysami oraz przewodniczącymi zarządów osiedli.

czytaj dalej »

Jubileusz szkoły

W maju jubileusz 130-lecia istnienia Szkoły świętowano w Barwałdzie Średnim. Uroczystość była połączona z promocją książki prof. A. Nowakowskiego i dr A. Rejman „Dzieje szkoły w Barwałdzie Średnim na tle dziejów wsi (1886-2015). Profesor Nowakowski wygłosił z tej okazji okolicznościowy referat.

czytaj dalej »

Wspólny projekt plastyczny w Barwałdzie Średnim i Brodach

W bieżącym roku szkolnym, uczniowie klas II i III Gimnazjum w Barwałdzie Średnim realizowali wspólnie z Gimnazjum w Brodach projekt plastyczny, inspirowany twórczością sakralną artysty malarza, urodzonego w Barwałdzie Średnim w 1907r. – Karola Malczyka.

czytaj dalej »

Bookcrossing - tak też można promować czytelnictwo!

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie (uwalnianie) ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

czytaj dalej »

Strona 1 z 11